Wpis z mikrobloga

Czy macie takie poczucie, że się marnujecie, że nie wykorzystujecie w pełni swojego potencjału? Macie dość klepania CRUD-ów? Większość projektów sprowadza się właśnie do CRUD, nieważne jakich narzędzi użyjecie. A gdzieś tam za oceanem trwa rewolucja, ludzie pracują nad przełomowymi technologiami, rozwijają sztuczną inteligencję, realizują ciekawe pomysły...

Czy kilka lat po studiach da się to zmienić i pójść wyżej?

Jakie są jeszcze ścieżki?

Pewnie teraz po ptakach, jeśli nie przyłożyłeś się do nauki w liceum i na studiach, nie startowałeś w OI, nie przystąpiłeś do matury z fizyki i nic nie robiłeś ponad program. Nielicznym udało się osiągnąć prawdziwy sukces.

A nawet w CRUD-ach wiele miałem własnych pomysłów i nie było nigdy czasu na ich realizację, bo mieszkam w podłych warunkach i trzeba wykonywać codzienne czynności typu zakupy, gotowanie, miliony innych spraw.

Dziś próbuję coś zmienić i się wszyscy dziwią, że wychodzę daleko poza granice i uczę się nowych rzeczy.

Korpo mocno zmienia mentalność. Jeszcze na studiach trafiłem na etat i na długo zanikł duch rywalizacji.

Chciałem iść na III stopień, nie wyszło, a czy to by mi pomogło, szczerze wątpię.

Najgorsze jest być w czymkolwiek przeciętniakiem.

#rozwojosobisty #programista15k #coaching #kariera #doktorat
  • 7