Wpis z mikrobloga

Ej #!$%@? co to za praktyka w Pocztexie #!$%@?, żeby zamiast dostarczyć paczkę do mieszkania kurier zostawia ją w Żabce na dole? Zadzwonił do mnie kurier i mówi, że zostawi paczkę w Żabce, byłem w takim szoku, że tylko zdążyłem odpowiedzieć "No dobra...?" i się chłop rozłączył. WTF? Przecież teraz paczka jest w statusie odebrana, ja jej nie mam, ma ją jakaś dziewczyna z Żabki xDDD nie wiem, kręcić aferę czy przesadam?
#pocztex #kurier #kurierzy
  • 7
@agdybytak: to u nich normalne, rozleniwili się przez ostatnie pare lat jak nie wiem kto xd. Tak samo bawi mnie fakt, że wolą do listu poleconego przynieść ponowne awizo, zamiast spróbować jeszcze raz doręczyć
Ja mam teraz zakładać buty, wychodzić z bloku i iść do Żabki bo się gościowi nie chciało wejść do mieszkania? Mieszkam na 1 piętrze. Jeszcze rozumiem, gdybym miał napisane 18 piętro czy coś. Ale się #!$%@?łem.
@agdybytak: mi kiedyś zostawił w solarium, i nie to, że był to oficjalny punkt obsługi paczek tylko kurier na osiedlu gdzie mieszkałem miał koleżankę w solarium i tam po prostu sobie zostawiał paczki jak kogoś w domu nie było i wcześniej tylko dzwonił, że tam będzie xD

a w systemie status "dostarczono do odbiorcy"
@Szr1h: u mnie w bloku to listonosz nawet sie nie #!$%@? z proba kontaktu tylko myk awizo dla kazdego i fajrant xd kiedys siedzialem na home office na chacie i jak poszedlem smieci wywalic to myk awizo, ze nikogo nie bylo. A potem idz chlopie i stoj godzine na tej zasranej poczcie gdzie te stare baby w okienkach to obsluguja jedna osobe na 10min.
@agdybytak:
Możesz zgłosić nadawcy, że nie otrzymałeś przesyłki (przesyłka jest na adres i kurier nie może doręczyć jej gdzie indziej bez zgody jednej ze stron).
Możesz też odebrać paczkę z tej Żabki i zgłosić nieprawidłowe doręczenie. I mała wskazówka, w takim przypadku za ewentualne uszkodzenia odpowiada pracownik Żabki (nie była to przesyła z odbiorem w punkcie).
@agdybytak:
Masz tam możliwość założenia sporu. Zgłaszasz nieotrzymanie przesyłki i czekasz na odpowiedź.
Ewentualnie złóż skargę przez ereklamcje na stronie PP lub na piśmie w dowolnej placówce własnej operatora (mają ustawowy obowiązek przyjąć) z potwierdzeniem przyjęcia.

ps.
Pocztex to przesyłka krajowa, czyli nadana i doręczana na terytorium Polski.