Wpis z mikrobloga

Ciekawy jestem co by było w sytuacji, w ktorej właściciel po podpisaniu umowy najmu podnosi czynsz a ja go informuje, że place jak dotąd, nie zamierzam sie wyprowadzac i że o podwyżce może być mowa po obecnej umowie. Kaucję odbieram nie płacąc za ostatni miesiąc. Oczywiście mieszkanie zostawiam beż żadnych uszkodzeń. I ogólnie jestem bezproblemowym lokatorem.

Co się dalej dzieje w takiej sytuacji.

#mieszkanie #wynajem #wynajemmieszkania
#pytanie
  • 5
@cage20

i droga otwarta do eksmisji... ale to jest patologia, w przypadku umowy na rok w ogóle nie powinno być możliwości podwyżki oplat w okresie umowy. Choć z drugiej strony kredytobiorcom stopy też nagle mogą wzrosnąć co pokazał ostatni rok.

Tym gorzej jeśli mam umowę na najem okazjonalny.
i droga otwarta do eksmisji... ale to jest patologia, w przypadku umowy na rok w ogóle nie powinno być możliwości podwyżki oplat w okresie umowy


@drzewostan: i nie ma. ale umowe mozna wypowiedziec i najczesciej jest miesieczne lub trzymiesieczne wypowiedzenie - tak jak z robotą , to jest uczciwe.
@cage20

A czy to jest częsta praktyka, że w momencie kiedy ja wynajmuję to mieszkanie jest wystawione z wyższa kwotą odstępnego i jeśli znajdzie się ktoś inny cyk albo podwyzka mojego odstępnego albo nowy najemca?