Wpis z mikrobloga

@bdg-bro aneks na środku mieszkania jest wspaniały. Jeszcze te drzwi przechodne z kuchni do pokoju, jakby nie można było ich postawić na innej ścianie. To mieszkanie nie jest małe, bo ma 74m2, więc można było wszystko lepiej zorganizować
@bomba4: najśmieszniejsze jest że mało co z tym można zrobić bo pewnie tam w kuchniosalonie pion wentylacyjny idzie. Ten kuchniosalon nawet nie jest w żaden sposób oddzielony na strefy. Ta płyta kuchenna czy zlew obok tv to najgłupsza rzecz jaką do tej pory widziałem
@Reanef: Ja kompletnie nie rozumiem tego hajpu na aneksy. Kuchnia powinna byc osobnym pomieszczeniem, albo chociaż półzamkniętym. Tu jest to dobrze rozwiązane, chociaż i w tym układzie mozna by zrobić trochę rzeczy lepiej, jak chociażby to miejsce przy schodach, mogło by zostać zagospodarowane na jakiś malutki pokój.
Chyba pozostaje mi rynek wtórny
bomba4 - @Reanef: Ja kompletnie nie rozumiem tego hajpu na aneksy. Kuchnia powinna by...

źródło: ezgif-1-e29e980ec4

Pobierz
@bomba4: Kwestia ustawienia, przyzwyczajenia i sposobu korzystania, sam właśnie kombinuję, żeby maksymalnie poszerzyć otwór w ścianie nośnej, aby mimo wszystko uzyskać aneks. Na 10-12m2 kuchni to masz układ rodem z PRL, wszystko pod jedną ścianę, a przy drugiej stolik i krzesła, na to zazwyczaj jedno okno. Jak połączysz z salonem, to jest widno, przestrzeń wizualnie wzrośnie, można pokombinować z wyspą itd. Ale przede wszystkim to opcja, aby wspólnie spędzać dzień z
zajebista xD Pół salonu wyjęte conajmniej


@bomba4: dodatkowo smazymy i gotujemy na grillu jak go sobie wstawimy na balkon. zaleta taka ze smordzimy sasiadom, a nie sobie mieszkanie.
@bomba4: ja jestem zdania że aneks kuchenny to przestrzeń otwarta do salonu i zaplanowana w taki sposób że jak tam jebniesz ścianę to nie zauważysz że coś się zmieniło. To ewidentnie nie jest w tym stylu.
Ja kompletnie nie rozumiem tego hajpu na aneksy. Kuchnia powinna byc osobnym pomieszczeniem


@bomba4: ja też nie byłem jakoś przekonany do aneksu, ale po namowach innych osób wybrałem mieszkanie z aneksem i dużo więcej gotuję niż wcześniej. Wcześniej wynajmowałem mieszkania z osobną kuchnią i nienawidziłem gotować, a teraz odpalam sobie coś na telewizorze i mam wiekszą chęć do tego (choć nadal niespecjalnie lubię gotować xd). Do tego dużo częściej jem w
@damienbudzik: Dla mnie problemem jest złe zagospodarowanie takim aneksem. Aneks powinien być kuchnią półotwartą. Cośtakiego jak na tym drugim projekcie co wrzuciłem. Ten aneks na 1 zdjęciu to nieśmieszny żart. Problemem jest niestety to, że takie jak na drugim są żadko spotykane. A jak są, to mają inne wady jak na tym drugim obrazku ten obszar przed wejściem do mieszkania jest zdecydowanie za duży i można by było lepiej zorganizować tą