Wpis z mikrobloga

@Bujak: mnie ciekawi cos innego.
-2,9mld oczywiscie robi wrazenie. Ale...
Rok wczesniej bylo +10mld

Co i jak trzeba spierolic zeby z +10 wyjsc na -3 rdr?

jak mozna rozebac 13mld w rok?
zwroty podatku


@trololo55: panie ale nie manipulujmy i nie mieszajmy faktow

Zwrot podatku polegal na tym ze mniej wiecej w polowie roku obnizono podatek (ze skutkem wstecznym) czyli trza bylo oddac ta roznice. ROZNICE. Czyli nadal pit byl placony. A oddawana jego czesc. Czesc czyli jakim cudem oddajac czesc mozesz nie miec reszty i wpasc w minus?

Czyli spadek wplywow z pit jaknajbardziej jest uzasadniony.

Ale za uja nie o 13mld...
jak chcesz zatem wytłumaczyć minusowy dochod z pit?


@trololo55: Ej ale to ja sie pytam :PP

PIT - podatek dochodowy od osob fizycznych.

Kazda osoba majaca dochod musi go zaplacic. I teraz nawet jesli w polowie roku zmieniono zasady i oddano czesc to oddano czesc.

Nie jest tak ze ludzie zaczeli dostawac zamiast placic.

Jak moze podatek byc na minusie?

Przypominam ze OBNIZONO stawke. czyli ludzie placa mniej podatku ale nadal
@trololo55: ok brzmi logicznie i nawet moze sie spinac.

A jednak nie :P

Zwrotu jest 6% tak? (obnizenie z 18% do 12%)

jakim cudem te 6% zwrotu jest wieksze niz pobierane 12%?

No chyba ze mowimy o 6% zwrotu skumulowanych za 6 miesiecy a o pobranym podatku za miesiac. To tu nie ma bata ze moze byc CHWILOWO licho. ALe ze az tak?
@trololo55: gosciu a ty wiesz co to jest podatek pit? Jak widac nie masz zielonego pojecia. Doucz sie zanim sie jeszcze bardziej zblaznisz.

Zanim byl internet tylko rodzice wiedzieli zes debil. nie korzystaj z internetu a pozostanie tak dalej.
@trololo55: koles ja jestem z tych co wszystko co ma zawdziecza sobie i swojej pracy. w zyciu nic od panstwa nie dostalem a co wiecej - zostalem zmuszony na poswiecenie roku zycia tamu panstwu. Wiec Oskarku z laski swojej nie pouczaj mnie bo w dupie byles i gowno widziales. Ale mnie to ryba czy nmnie pouczasz bo mam wyjebongo. Za to przykro mi sie patrzy jak dzieci robia z siebie debili.
Za to przykro mi sie patrzy jak dzieci robia z siebie debili.


@gorzki99: No ty już pokazałeś jakim bystrzakiem jesteś jak brałeś pod uwagę jedynie zwrot z pit od gołodupców na najniższym progu XD

Dalej było już tylko gorzej bo zaprezentowałeś, że matematyka też jest ci obca xD
@trololo55: Matematyke to akurat lubie i zdalem na 5 na maturze - pisemnej bo ustnej nie mialem (nie mialo sie jak 2 ostatnie lata w szkole mialo sie 5)

I to nie na maturze giertycha tylko na tej gdzie trzeba bylo cos potrafic. Wiec tak ze nie na tej ktora ty zdawales - jesli miales tyle odwagi zeby zdawac matematyke. No ale w obecnych czasach to zadna odwaga.

Sluchaj kmiocie bo
Matematyke to akurat lubie i zdalem na 5 na maturze


@gorzki99: jak widać sporo wody w Wiśle upłynęło od tego czasu.

Jesli golodupcem nazywasz mnie majacego jakies 120k i mojego wspomianego kumpla majacego jaies 5x wiecej to kim ty jjestes?


@gorzki99: nie bierz tego do siebie. Ale nie oszukujmy się, spójrz obiektywnie, ktoś kto wpada w najniższy próg, jeszcze na etacie raczej do majętnych nie należy...

Sluchaj kmiocie bo nie
kimś kto więcej samego dochodowego płaci


@trololo55: placisz 500k dochodowego jako osobafizyczna? wobec tego to szacun.

a co to jest J D G? mniemam ze chodzilo CI o JDG czyli jednoosobowa dzialalnosc gospodarca tylko ze nie ogarniasz skrotow.

podatk od dzialalnosci jest czym zupelnie innym niz podatek pit. no ale czego ja wyagam? nie wymagam zebys to zrozumial.