Wpis z mikrobloga

@JavierDaY to teraz jesteś kierowca na, imprezach :)

@lubielizacosy: przy takim założeniu to po co wydawać kasę na to xd

@jurii dodaj do tego cukier, pewnie tyle co w coli czyli z 10 łyżeczek, po wypo iu takiej dawki trzustka pewnie chce wyjść z siebie i stanąć obok, a, jak zbije cukier to znowu typa ssie że coś by się wrzucili na, ruszt. Perpetum mobile skubane.

@Niewiemja ty cicha woda xd
100ml energeryka to jedna, duża, mocna kawa. W puszce masz 3x tyle, w butelece 5x tyle.


@jurii: Przeciętne stężenie kofeiny w energetyku to jakieś 32 mg kofeiny na 100 ml. Tak więc 100 ml energetyka to 32 ml kofeiny.

Ile kofeiny jest w kawie? Szczegółowe informacje:

Espresso (25-35 ml) – ok. 65 mg kofeiny.
Kawa parzona (200 ml) – ok. 70-140 mg kofeiny w zależności od zastosowanych proporcji kawy i wody.
@jurii: kolega coś pomieszał strasznie. Espresso ma między 50-60 mg kofeiny standardowo, nie wiem, skąd ta wartość 200. Americano i wszelkie przelewówki mają zazwyczaj więcej (powiedzmy 2 x tyle na kubek), bo wbrew powszechnej opinii espresso wcale nie jest najmocniejsza kawą, tylko ma po prostu najbardziej skoncentrowany smak. Wynika to z tego, że kofeina rozpuszcza się wyłącznie w wodzie, a że espresso ma mało wody to matematyka się musi zgadzać. Btw
Taka ciekawostka. Nie ma czegoś takiego jak stan przedzawałowy. Albo zawał jest albo go nie ma.


@BlueGryf: Jest i nazwa tego to niestabilna dławica piersiowa. Niestabilna dławica to najczęściej ostatnie ostrzeżenie i silny bodziec do zmiany niezdrowego stylu życia, przed trwałym uszkodzeniem komórek mięśnia sercowego, popularnie zwanego zawałem czy atakiem serca.
dziwny jest ten nasz kraj i nasza społeczność. Feta, mefedrony, alkohol jakies benzo czy bóg wie co


@Tigermass: To nie jest nasz kraj, to rzeczywistość. Nic nie pisałem o benzo, to jeszcze większe gówno. O mefedronie że to gówno. Pisałem tylko że energetyk + alko to większa trucizna niż feta, to akurat fakt który Ci potwierdzi każdy kto ma cokolwiek wspólnego z medycyną co nie znaczy że w jakikolwiek sposób namawiam
"duża kawa", czyli americano lub po porstu parzona ma około 35mg,


@jurii: Nie. Po co typie piszesz jak nie wiesz nawet o czym. Sam podesłałeś badanie gdzie jasno jest napisane

most energy drinks are sweetened carbonated beverages containing 80–320 mg of caffeine per serving, similar to a range seen in a prototypical cup of coffee.


Czyli mają tyle samo co kawa. A typical serving na nasze to 250ml energetyka.
Redbull ma