Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie laika, czy Wifi Extender wzmacnia sygnał sieci i w tym przypadku łącze się do tej samej sieci co zwykle czy muszę łączyć się do sieci które taki Extender postawił? Sieci utworzone przez extender maja żałośnie niski transfer a gdy łącze się do sieci której używałem standardowo to widzę znaczna poprawę zasięgu w miejscach gdzie ta sieć zanikała. Nie wiem jak to działa wiec wole dopytac specjalistów z wykopu :)

#komputery #pcmasterrace #siecikomputerowe #sieci #sieci #internet
  • 4
@Plonacawyplata: nie, wifi extender niczego nie wzmacnia. On tworzy nową sieć, w której retransmituje to, co odbierze z sieci, do której jest podłączony. I na odwrót. Wifi extender to jest gówno, odpowiedzialne za sporą część problemów z sieciami i zwykle nie rozwiązujące problemów, a dokładające jeszcze swoje własne. Wywal toto gówno do śmieci i zrób zamiast tego połączenie kablowe albo powerline.
@Plonacawyplata: Te urządzanka, których funkcję też często ma typowy router, robią jedną z dwóch rzeczy - albo odbierają sygnał wifi, nadają swój sygnał w nowej sieci, która z założenia jest bliżej lub powielają sygnał udając tę samą sieć. Jeśli już zdecydujesz się na takie rozwiązanie - przetestuj obie opcje. U mnie obie były kiepskie. ;)

Jak przedmówca, powerline jest spoko ale nie spodziewaj się cudów z prędkością. Od operatora mam 500
@Plonacawyplata te wzmacniacze na jednym radiu nie mają sensu. Jak już nie da się inaczej to lepsze dwa ap. Jeden odbiera od głównej sieci, podaję dalej kablem a drugi rozsyła osobna sieć, z daleka od kanałów sieci matki.