Wpis z mikrobloga

Cześć,
polecielibyście jakiegoś fizjoterapeutę specjalizującego się w neurologii (chodzi o genetyczną chorobę neurodegeneracyjną, żeby fizjoterapeuta mniej więcej ogarniał te sprawy) w okolicach Gdańska / Trójmiasta na NFZ?
Z góry dzięki.

btw: na skierowaniu napisane jest "Priorytet: CITO" ale nie mam pojęcie czy to w praktyce rzeczywiście pomaga się zapisać szybciej.
#fizjoterapia #trojmiasto #neurologia #nfz
  • 6
@ofizjo_pl: Kolego po fachu - rehab na NFZ jest zajebiście słaby XD Ile miałeś prywatnie osób po takich dwutygodniowych turnusach? Co tam robili? Krio, laser i ćwiczenia w odciążeniu kiedy pącjent był w stanie biegać czy skakać?
Jedyne działki gdzie ludzie faktycznie skorzystaja to wczesne kardio, cała neurochirurgia czy ogólnie post-IT. Ortopedia to jest nawet nie żart tylko porażka systemu zdrowia.
@Poemat przecież to wszystko zależy od fizjoterapeuty, wielu fizjoterapeutów pracuje na NFZ, a później przyjmuje prywatnie. ja pracuję 10h/tydzień w przychodni nfzowej, a resztę prywatnie .
największym problemem nfz-u są te 10-dniowe turnusy, ale na przykład teraz znalazłem przychodnie gdzie mogę przyjmować dwa razy w tygodniu pacjentów i wydłuża im się czas rehabilitacji na 5-6 tygodni.

w przychodni pacjent prócz czasami głupich zabiegów fizykalnych dostaje przynajmniej ćwiczenia, a w prywatnej rehabilitacji często