Wpis z mikrobloga

#kredyt #kredyt2procent #budowadomu

czy ja w tej sytuacji mam jakąkolwiek szanse na kredyt 2% czy nie
Jesteśmy po ślubie zarobki oboje ok. 5k netto miesięcznie
Na ten moment brak kosztów
Mamy działkę na której chcemy się budować (wartość 200k)
Projekt domu przygotowany, wielkość użytkowa 180m2 i chcielibyśmy wziąć 500-600k
do tego mamy jeszcze jedna działkę kupioną (wartość 130-150k)
Czy jest szansa, że dostanę ten kredyt czy jakby wartość domu jest za duża?
Ktoś mógłby mi to po ludzku wytłumaczyć?
  • 12
@aresius: mnie na wille nie chcieli dać ( ͡° ʖ̯ ͡°) chciałem dom 300mkw ale sie dowiedziałem, ze to tak sie nie da. I max 175mkw można bo liczą średnio 4200/mkw deweloperskiego. Ale spoko, są sposoby żeby kreatywnie to obejść :D Ale za #!$%@? sie nie podzielę, bo jeszcze ludzie zaczną to robić na większa skale i będzie przypau
@duszek360 santadner liczy 3000k/m2 użytkowej (bez kotłowni i garażu) do stanu developerskiego.
Pkobp liczy 4200zl/m2 całościowo. Chyba że dom z płaskim dachem i nie skomplikowana bryła, bez fv to może zejść do 3800-4000pod klucz.

Wez na developerski, sprzedaj działkę i se wykończ.
Edit. Nie wiem czy w 2%+ można na developerski
Jesteśmy po ślubie zarobki oboje ok. 5k netto miesięcznie


@duszek360: W przypadku umowy o pracę aktualną zdolność kredytową możesz sprawdzić korzystając z kalkulatora mBanku. Nie trzeba podawać danych osobowych.

https://form.mbank.pl/app/khs/index.htm?typKlienta=OF&produkt=wk_of_kh&kampania=promo_www_symulacja_kalkulator&option=mbank&sprzedawca=symulacjaKalkulator

wielkość użytkowa 180m2


@duszek360: W przypadku budowy domu banki zakładają minimalny koszt budowy za m2 powierzchni użytkowej. Są to różne wartości w zależności od konkretnego banku, typu budynku, czasami również od lokalizacji. Często domyślnie jest liczony stan "pod klucz". Występują