Wpis z mikrobloga

Ech przyszło mi czekać na autobus na mojej wsi

Kierowca poszedł zapalić papierosa, ale silnik chociaż zostawił, żeby się nagrzalo. Oprocz mnie jest 4 pasażerów. Do miasta powiatowego jadą, bo na 6 do roboty. Dwóch z reklamówka, jeden z plecakiem a czwarta z torebką. Tego z plecakiem znam. Był na studniówce z moją koleżanką, ale ona o nim zapomniała bo wyjechała.

Startujemy o 5.11. Potem pojedziemy na okoliczne wioski. Na główną drogę wyjedziemy około 5.40. Bilet kosztował mnie 18 zł.

I tak się dzieje życia cud ( ͡° ʖ̯ ͡°)
jmuhha - Ech przyszło mi czekać na autobus na mojej wsi

Kierowca poszedł zapalić pap...

źródło: comment_1650069781KkgACC2t20fJwu700BVef2

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha: dojeżdżałem 3 lata i sama jazda w autobusie nie jest zła, można sobie odespać poczytać pouczyć się bo nie kierujesz, obejrzeć filmik. Najgorzej że spędzasz tak wiele godzin 22 dni w tygodniu, wchodzisz w auto i jedziesz wracasz i mija np godzina a w autobusie nie dość że miną 2 bo jedzie przez wszystkie wiochy to jeszcze godzinę czekasz aż autobus przyjedzie no i trzeba na niego dojść/dojechać.
  • Odpowiedz
@jmuhha jak byłem w liceum to akurat załapałem się na ostatnie autobusy z mojej wsi do miasta wojewódzkiego 30 kilometrów dalej. Starym, rozklekotanym autobusem często jeździłem jak panisko zupełnie sam. Rano zimą ciemno, wszystko się trzęsło, śmierdziało ropą i nagrzane jak w kotłowni. No ciekawe dlaczego ten PKS upadł.
  • Odpowiedz
@Kremufka2137: dokładnie :-) dzisiaj jechałem samochodem obok akademików politechniki i sobie właśnie to przypomniałem: tramwaj, 5:30 rano, człowiek jeszcze mocno wcięty wraca spać a tu "biedni ludzie jadący do pracy". Zastanawiałem się, jak tak można rano wstawać do roboty ;-)
  • Odpowiedz
@kwantylek Znowu tak i tylko tak.

Jak to sobie wyobrażasz ze autobus pojedzie po każdej zapyzialej drodze w zapyziałej dziurze?

Rozwój wsi nie istnieje. Jedyne wsie ktore się rozwijają to te pod wielkimi miastami i tylko tam należy dotować komunikacje publiczna.
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: tak to jest brać temat na chłopski rozum. Albo powielać jedynie słuszną propagandę samochodocentryzmu, co nie? Daruj sobie przytyki o zabranianiu posiadania samochodu, nic takiego nie mówię, nie stawiaj chochołów.

Za to podejście, które prezentujesz, ludziom, którzy nie mają samochodu zabrania możliwości dojazdu do pracy/urzędu/lekarza/szkoły/wstawcoimjeszczejestpotrzebne. Jesteś pewien, że chcesz iść w tę stronę? A może ich potrzeby chcesz wywalić na śmietnik, bo to tylko biedaki cebulaki, których nie stać na furę?

A tym co potrzebują i mają samochód życzę dobrze. Nie chodzi tu o antysamochodową propagandę, tylko o polepszenie warunków życia ludzi, którzy rozpaczliwie tego
  • Odpowiedz
nie ma nic gorszego niż jazda busami o 5 rano xd

@Hemingwayy: nie ma nic gorszego niż jazda na zajezdnię żeby kierować taki autobus ;)

Ostatnio miałem pobudkę o 2:00 żeby zdążyć do roboty, oczywiście musiałem jechać samochodem bo jazda nocnymi autobusami trwa za długo a metro o tej godzinie nie jeździ...
  • Odpowiedz