Wpis z mikrobloga

Hejka tradowe świry ( ͡º ͜ʖ͡º)
opiszę pokrótce swoje doświadczenie i zadam parę pytań.

Konto na giełdzie mam od jakiś 4 miechów, grać chciałem od pary lat, ale zawsze odkładałem w czasie, że nie mam wiedzy i się muszę nauczyć.
Zacząłem grać około miesiąc temu, na początku grałem za 3k, potem zacząłem zwiększać stawkę do 10k i inwestowałem wszystko w dywidendowe. Przez przypadek zainwestowałem w CFD i zarobiłem chyba z 200 zł z 2000 tysięcy w krótkim interwale czasowym. Stopniowo zacząłem sprzedawać dywidendy i szedłem max w CFD. Obecnie gram za 15k wkładu własnego. Przez tydzień gry zarobiłem około 7 tysięcy złotych, co nie ukrywam jest dla mnie ogromną kwotą w takim czasie i przy dość małym zaangażowaniu.

To w skrócie moje doświadczenie, nie oglądałem żadnych poradników, ale bez tego ogarniam na jakiej zasadzie to działa.

Stąd parę pytań:
1. Czy mogę się zadłużyć u brokera? Teoretycznie jest jakiś depozyt, ale co jak i on wyjdzie na minus?
1.1. Nie mam żadnego majątku, mieszkam ze starymi, jeśli bym się zadłużył, to co mi mogą zrobić? Będę miał po prostu długi?
2. Czy uważacie, że więcej w tym moim zarobku farta początkującego czy skilla? Nie inwestuję na pałę, mam swoją własną "metodę" i póki co działa.
3. Ktoś z was dorobił się na giełdzie? Jak tak, to ile i w jakim czasie?
4. Uważacie, że jest sens teraz oglądać poradniki? One w ogóle coś dają? Bo wielu szefów gada, że analiza techniczna gówno nie działa, że się nie da przewidzieć, fart itd. no ale jednak są ludzie, co to stosują i działa, a ja też sobie jakoś radzę.
5. Czy uważacie, że jest sens, żebym się tym zajął profesjonalnie czy pograł chwilę, wyjął i poszedł na etat, bo na dłuższą metę tak nie pociągnę? (słyszałem, że każdy trader z czasem bankrutuje)

#gielda #pieniadze #zarobki #ekonomia #xtb #trading #rynek
OktawianAugust - Hejka tradowe świry ( ͡º ͜ʖ͡º)
opiszę pokrótce swoje doświadczenie i...

źródło: temp_file.png298161952460978425

Pobierz
  • 11
@OktawianAugust:
1. Nie, ale możesz szybko stracić to co już masz
2. W okresie roku 80% traci, w okresie 2 lat 95% traci, w okresie 3 lat 99% traci. Przyjmij łaskę szczęścia jaka na Ciebie spadła i zostaw CFD.
3. Bawiłem się kilka lat małymi kwotami (wpłaciłem coś koło 1k by zobaczyć co i jak w 2018). Kredyt spłacony to od stycznia tego roku zacząłem wrzucać większe ilości w giełdę. Można
@ThisIsAComment: Na pewno za część sobie kupię rzeczy, które miałem kupić, potem wyciągnę wkład (15k), a za resztę będę sobie grał, jak się wyzeruję, to trudno.

U mnie wychodziło w granicach 25-30% rocznie


Ja zrobiłem 30% w tydzień xd dziwne mi się wydaje, że akurat CFD ma poziom rentowności na bardzo wysokim poziomie (lub poziom wyczyszczenia konta w 2 dni).