Wpis z mikrobloga

Posłuchałem sobie wywiadu dra Bartosiewicza u Atora i mam pewne rozkminy. Gość krytykuje, że jesteśmy kolonią USA, bo kupujemy od nich sprzęt, a gdy Biden przyjechał do Polski, to politycy wszystkich partii chcieli mu złożyć "hołd". No może dlatego, że mamy kampanię wyborczą, a prezydent USA jest chyba najbardziej decyzyjną osobą na świecie. Z kolei sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest strategiczny z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski w naszym położeniu. I zdecydowana większość Polaków go popiera, ale to chyba do głowy mu nie przyszło. Wolał atakować jak to USA i zachód nas skolonizowały.

Druga sprawa gość głosi, że za każdy przekazany Ukraińcom czołg powinniśmy odzyskać 10 zrabowanych dzieł sztuki od nich. A, że gdyby nie chcieli oddawać dzieł sztuki, to nie kiwnąłby palcem od 24 lutego 2022. I jak usłyszałem to drugie, to od razu pomyślałem, że gość chyba pijany tam przyszedł. Mielibyśmy spieprzyć sobie stosunki z USA i NATO, zaryzykować posiadanie granicy na wschodzie z Rosją , w imię jakiś obrazów, których wartość ogranicza się jedynie do tego, że można je postawić w muzeum i podziwiać. Oczywiście o te obrazy powinniśmy zabiegać na polu dyplomatycznym zarówno w przypadku Ukraińców, jaki i Niemców, ale postawić na szali bezpieczeństwo państwa, strategię geopolityczną czy współpracę gospodarczą, w imię dzieł sztuki, no to powiem trochę średnio to widzę.

Reszta to oczywiście #!$%@?, że do nas Ukraińcy przyjeżdżają w bluzach wojskowych, a jak przyjechała delegacja z Niemiec do Kijowa to podobno ubrali garnitury itp. I tak sobie myślę, na co liczą tacy goście jak ten, który ma tytuł doktorski? Że jak przestalibyśmy mieć silne relacje z USA i NATO, to nagle stalibyśmy się samowystarczalni i zastąpili sobie sprzęt typu HIMARS, rodzimymi produkcjami? Gość ma ból dupy, że pomagamy Ukraińcom i realizujemy amerykańską rację stanu, a czy lepsza byłaby totalna izolacja jak Węgry, które nie dość, że są wyizolowane przez USA, UE i NATO, to jeszcze Ruscy umieścili ich na liście wrogich krajów, mimo że Orban liże im zad XD Jak nie cierpię PiS-u tak oglądając takich naukowców i słuchając ich teorii, zaczynam cieszyć się, że rządzi Dudu i Morawiecki, a nie jakiś pseudo-mądry odpowiednik Orbana

#ukraina #przemyslenia
  • 6
  • 0
@Don_kiszot Bartosiewicza zapraszano też wielokrotnie do Polsat News, więc mimo wszystko nie jest to pokrój Sykulskiego czy Pitonia. Nie eksponuje też Putina i Ruskich flag. A co do Atora, to wypadł świetnie, bo pierwszy raz prawie nic nie mówił, tylko słuchał xD