Wpis z mikrobloga

Zobaczcie jak INPOST robi z ludzi idiotów !
Witajcie - chciałem opisać moje dzisiejsze doświadczenia z firmą INPOST.
W woli wyjaśnienia - jestem małym producentem urządzeń elektronicznych.
14.04.2023 wysłałem paczkę - na prośbę kupującego skorzystałem z usług firmy kurierskiej INPOST.
Urządzenia takie jak na fotografii poniżej zapakowane są w woreczek z folii bąbelkowej.

A następnie wkładane wraz z wypełniaczem do kartonu o wymiarach 13x18x6,5 cm
Następnie ten karton wkładany jest do dużego kartonu (w tym wypadku) o wymiarach 20x20x30 cm. Przestrzenie pomiędzy małym kartonem a dużym szczelnie została wypełniona wypełniaczem kartonowym, folią bąbelkową itd.
Na zdjęciach tego nie widać ale mały karton umiejscowiony jest dokładnie w środku dużego i równo z każdej strony otoczony wypełniaczem.
Tak przygotowana paczka została dostarczona do paczkomatu.
Jaki było moje zdziwienie gdy klient tuż po odebraniu wysłał do mnie te zdjęcia.

Szybka analiza tematu - ktoś przejechał po paczce - gdyż nawet plastikowa obudowa (ABS) popękała. No ale nic - przecież ubezpieczam zawsze przesyłki - więc uspokoiłem klienta że zgłosimy reklamację i na pewno "będzie dobrze".

No niestety nie jest dobrze - gdyż INPOST odrzucił reklamację . Jako powód podał - zbyt słabe zabezpieczenie paczki !

Przepraszam że wylewam tu swoje żale - ale jak już pisałem trochę wysyłam paczek i zdarzyło mi się złożyć reklamację - ale nigdy tak ewidentnie nie była to wina przewoźnika. Zatem nie polecam - INPOSTU. Do tej pory myślałem że to poważna firma - ale bardzo się myliłem. Nie wiem jak jeszcze można by zabezpieczyć przesyłany sprzęt (poza zalania go zbrojonym cementem).
bluebit - Zobaczcie jak INPOST robi z ludzi idiotów !
Witajcie - chciałem opisać moje...

źródło: inpost

Pobierz
  • 138
Dziwne. Ja kiedyś wysłałem dwie kasety w kopercie. Przejechali ja autem bo odesłali mi i były ślady opony. I nie miałem problemu z oddaniem kasy. W środku folia bąbelkowa i tekturowe przekładki. Teraz jak wysyłam cokolwiek to podwójny karton plus twarda tekturę na spód i na górę żeby pudełko było bardzo sztywne. I bardzo sztywne to takie na którym mogę usiąść i nic mu sie nie stanie.
jan0sik - Dziwne. Ja kiedyś wysłałem dwie kasety w kopercie. Przejechali ja autem bo ...

źródło: 2020-06-22 13.38.06

Pobierz
Jak widać nie można sobie dać nawet chwili luzu przy wysyłaniu paczek. Ostatnio wysyłałem 8 szklanek i zabezpieczyłem bąbelkami między szklankami, od dołu i od góry ale nie po bokach bo były w fabrycznych formach transportowych. Było tam cm przestrzeni między szklanką a ścianką kartonu. Karton dałem też jeden z cieńszych i już taki trochę zmęczony, ale sam inpost zachęca do ponownych użyć. Na karton dałem taśmę żółtą z "ostrożnie" i logo