Wpis z mikrobloga

#gielda wczoraj pisalem, ze mi zablokowalo wolne srodki na xtb. dowiedzialem sie od konsultanta, ze grajac na CFD nie moge grac pieniedzmi ktore zarobilem bez zamkniecia wczesniej pozycji. czyli jezeli mam 10k i zapakuje wszystko w CFD, i mam z tego powiedzmy 5k ale nie zamknalem pozycji - nie moge tych 5k zainwestowac ponownie zanim wczesniej nie pozamykam pozycji. czy jakis broker oferuje taka mozliwosc?
  • 7
@olaff666: przeczytaj uwaznie to,co napisales. Skoro nie zamknales pozycji, to nic nie zarobiles. Ta sa pienidze "na papierze" i dopoki jej nie zamkniesz, nie sa twoje. Wiesz jak wiele razy bylem juz milionerem w potencjalnych zyskach? Tak sobie mysle, ze jak nie ogarniasz takich podstaw, powinienes trzymac sie jak najdalej od CDFow, gdzie duzo lepsi od ciebie potracili majatki
@Boroova: rozumiem zasade, aczkolwiek z samej definicji CFD gram pieniedzmi ktore nie sa moje. wiec takie cos technicznie jest mozliwe. a dopiero wczoraj to zauwazylem bo ostatnie dwa miesiace zaczynam calkiem sporo na tym zarabiac. ale dzieki za przestroge!
@olaff666: @Boroova Nie zesraj się. U normalnych brokerów (jak wyżej wspomniana bossafx) rozliczenie odbywa się w czasie rzeczywistym i jak najbardziej za zarobione miliony można otwierać nowe transakcje. Ba, możesz nawet założyć sobie transakcję przeciwstawną do otwartej, zamrozić jej saldo w okresie niepewności i grać sobie zarobionymi pieniędzmi w drugą stronę xD. Dodatkowo swapy są naliczane przy rolowaniu, a nie dziennie jak u złodziei.
PCC Rokita


@2047: granie niezrealizowanym zyskiem "papierowym" to najprostsza droga do utraty depo. masz tabele swap o których jesteś informowany np. mailowo. więc w czym problem. xtb na niektore instrumenty ma też swap dodatnie.