Wpis z mikrobloga

Co was denerwuje w pracy z Indusami? Czy są jeszcze jakieś podobnie irytujące nacje?
Dla mnie najgorsze są code review, kłócą się ze mną w każdym jednym komentarzu, że niby dobrze kod napisali i review rozciąga się do dwóch dni. W ramach zemsty zostawiają mi 20 bezwartościowych komentarzy pod moim kodem i muszę im wyjaśniać, że jest ok.
#pracait #programowanie

Czy zgodziłbyś się na pracę z Indusami?

  • Tak 15.1% (135)
  • Nie 50.6% (451)
  • Tak, ale za dużą podwyżkę 34.3% (306)

Oddanych głosów: 892

  • 35
nie przyznają się do błędów, a jak im udowodnisz, to mówią, że tak miało być xD


@zdjecie_z_wenszem: A no tak, takie bezmyślne trzymanie się instrukcji.
Raz mieliśmy buga na prodzie zaraz po deployu, byłem na callu z jednym Rajeshem i analizowaliśmy co jest nie tak. Okazało się, że brakowało jednego wpisu w configu. No to spoko, mówię mu "dodaj to i to do tej linii", więc dodał co trzeba, zrestartował aplikację...
@Gerax9: nie pracuję w IT, ale w moim korpo, zywkle przerzucamy gównoprocesy do Indii i największymi problemami z Hindusami są:

- ich mówiony angielski: nie mówię, że mają mówić jak rodowity Anglik, ani że ja mam perfekcyjny akcent, bo oczywiście, że nie mam i zajeżdżam polish english xD ale hindusów naprawdę często trudno zrozumieć, szczególnie jakieś trudne i mocno branżowe słownictwo. Poniżej filmik jak ja ich rozumiem xD

- ich brak
niochland - @Gerax9: nie pracuję w IT, ale w moim korpo, zywkle przerzucamy gównoproc...