Wpis z mikrobloga

Mam pytanie. Otóż pierwszy raz będę wysyłał za pobraniem komuś paczkę i kupujący pyta mnie ile zapłaci za przesyłkę . Żeby nadac paczkę i przyjechał po nią kurier na sam muszę zapłacić 34 złote. Czy w takiej sytuacji kupujący przy odbiorze paczki też płaci 34 złote czy jakoś inaczej to wygląda?
#kurier #wysylka #paczki #kurierzy #pocztapolska #listonosz
  • 10
  • 0
@wiesiu2: @sberatel mam jeszcze pytanie. Tam jest pole 'ubezpieczenie przesyłki' i że jak się je 'wykupic' to potem na podstawie tego w przypadku uszkodzenia produktu w paczce przez kuriera można się domagać odszkodowania w takiej wysokosci jak napisałem w tym ubezpieczeniu. Problem w tym ,że jak wpisuje w te pole ubezpieczenie to tak jakbym nic nie 'wykupił' zadnego ubezpieczenia bo cena jaką mam zapłacić kurierowi się nie zmienia. Jak to z
@Edenes: wydaje mi się że paczki domyślnie są ubezpieczone do jakiejś kwoty, a tutaj kwotę podajesz abyś w przypadku faktycznej zguby nie ściemniał. W praktyce nigdy nie musiałem tego sprawdzać, niemniej jednak sądzę że warto coś wpisać.
@Edenes:
Jeżeli chodzi o pobranie to masz dwie możliwości. Możesz nadać przesyłkę na własnych koszt i doliczyć opłatę do kwoty pobrania, albo nadać przesyłkę na koszt odbiorcy (wtedy adresat płaci kurierowi opłatę za przesyłkę oraz kwotę pobrania). Druga opcja nie jest dostępna u każdego kuriera (można tak nadać np. Pocztexem).

Co do ubezpieczenia, to musisz rozróżnić usługę "wartość" od "ubezpieczenia", bo to dwie wzajemnie się wykluczające usługi.

ps, 34 zł za
  • 0
@wiesiu2: @pcela mam do Was jeszcze ostatnie pytanie dotyczące wysyłek przez olx. Jak daje przy sprzedaży swojego przedmiotu opcje "wysyłka olx" to wyświetla się kilka opcji rozmiaru paczki i wagi. Teraz jest problem. Pudełko że wzmacniaczem waży około 40 kg a tam nie ma takiej opcji. Jeśli chodzi o wymiary paczki to pasuje ostatnia opcja czyli XL, ale tam jest napisane Maks 20 kg. Co w takiej sytuacji?
@Edenes: chyba jedyna opcja to niestandardowa wysyłka na palecie za ponad 100zł albo i 200. Powyżej chyba 32 kg żaden kurier nie wniesie paczki tylko zrzuci z auta i tyle. Takie paczki wożą też chyba inni kurierzy niż te lżejsze. Nie znam się na olx, skoro nie ma takiej opcji to może po prostu nie da rady tą platformą tego wysłać.
@Edenes:
Przez OLX tego nie wyślesz. Musisz nadać to bezpośrednio.
W przypadku Pocztexu to gabaryt 2XL + usługa przesyłka 30-50 kg. Nadanie wyłącznie u kuriera.