Wpis z mikrobloga

@PiotrFr: dlaczego dużo? te 112 proc. odnosi się przecież tylko do kredytowanej kwoty,

100k wartość, 45k wpłata, 19k wykup, kredytowanej jest tylko 36k i po dwóch latach mu wyjdzie, że zapłaci z odsetkami nie 36k ale ponad 40k

4k z 36k to też nie mało w 2 lat ale z drugiej strony chyba takie oferty to teraz standard? a już szczególnie jak auto używane
jak nówki to robią jakieś tam promocje,
@SpalaczBenzyny:

kredytowanej jest tylko 36k i po dwóch latach mu wyjdzie, że zapłaci z odsetkami nie 36k ale ponad 40k

Nie, kredytowane masz wszystko, czego nie zapłacisz od razu. Wykup też się wlicza. Nikt tego za darmo nie wykłada

te 112 proc. odnosi się przecież tylko do kredytowanej kwoty,


Też nie. To się odnosi do całości
PiotrFr - @SpalaczBenzyny: 
 kredytowanej jest tylko 36k i po dwóch latach mu wyjdzie...

źródło: IMG_20230425_211713

Pobierz
@PiotrFr: eee... przecież mu nie policzą procentów od 45k opłaty wstępnej bo właśnie płaci ją od razu,

przy wartości 100k są kredytowane 55k i 112 proc. czyli 61,6k więc suma kosztów za 2 lata to 6,6k, racja?

RRSO wyjdzie ze 7-8 proc?

no chyba, że to jakaś "nowomowa" aby koszt leasingu nie była kosztem leasingu ale kosztem względem wartości auta w zawieraniu umowy leasingu i rozumiane było to, że za samochód
@PiotrFr: czytam ten artykuł z którego wrzuciłeś zdjęcie i faktycznie tam sumują wszystko,
dla mnie to bez sensu i nieintuicyjne :)

np. chcę mieć opłatę 30k, auto o wartości 100k, czyli do skredytowania 70k no to szukam firmy i porównuję oferty które mi za leasingują ten samochód i mnie interesuje ile "pożyczenie" tylko tych brakujących 70k będzie kosztowało,
a tutaj się okazuje, że to tak pokombinowane, że wliczają też do tego
tych brakujących 70k będzie kosztowało,

a tutaj się okazuje, że to tak pokombinowane, że wliczają też do tego te 30k które i tak od razu zapłacić muszę od razu, po co? nie wiem


@SpalaczBenzyny: mi tu nie chodzi o pozyczanie, tylko o generowanie jak najwięcej kosztów jeszcze w tym roku.
@noobarian: no to spłacasz w ratach i wykupie netto 65,5k
kredytowane jest: 53,5k
kosztować to będzie 12k w 2 lata

drogo

czyli tak jak napisał @PiotrFr ;)
do tych 97,5 dodali 12k i wyszło 109,5k czyli ~112%

dla mnie z dupy takie kalkulacje i tylko zamazują obraz

powinno być jak byk napisane, kredytujemy 53,5k a musisz nam oddać 65,5k czyli więcej o 12k w 2 lata
tylko o generowanie jak najwięcej kosztów jeszcze w tym roku.


@noobarian: to już lepiej wygenerować koszty które mogą być jakąś inwestycją a nie przepalać hajs na opłaty ;)
może np. rozszerz działalność i wejdź w jakąś inną branżę? może coś co tam chciałeś robić za 2 lata? już teraz się przygotuj i porób zakupy
@SpalaczBenzyny: źle sie rozumiemy. Chce kupić auto. Ale z pewnych powodów, chcę mieć jak najwiecej kosztow w tym roku, bo za rok prawdopodobnie bede na podatku przychodowym. Gdybym kupil teraz za gotówkę, to bym miał amortyzację przez 30 miesięcy, wiec zamortyzowalbym jakies 4/15 wartości pojazdu, natomiast przy leasingu juz na start jest 45%.
@noobarian: no rozumiem, wiadomo, ale rozumiem też, że chodzi o to aby wybrać jak najlepszą ofertę lasingu,
a nie najdroższą bo wygeneruje to największe koszty :) tak to wystarczy przecież kupić droższy samochód i już mamy wygenerowane większe koszty

ten leasing jest drogi ale pewnie na używane auta ciężko będzie coś lepszego znaleźć
@SpalaczBenzyny:

przecież mu nie policzą procentów od 45k opłaty wstępnej bo właśnie płaci ją od razu,


czytam ten artykuł z którego wrzuciłeś zdjęcie i faktycznie tam sumują wszystko,

dla mnie to bez sensu i nieintuicyjne :)
Bo to jest ta różnica, że przy leasingach podaje się koszt całkowity a nie rrso. W tym samym leasingu możesz mieć np 102% albo 108%, tylko w pierwszym wypadku masz wyższą wpłatę początkową. Ale fakt,
@SpalaczBenzyny:

55k i 112%

To jest tak, że np masz auto za 100k i leasing na 112%. Nieważne ile wynosi ta wpłata w tym leasingu ale całość ma wyjść 112k (wpłata+raty+wykup)
Dlatego mówię, że przy tak dużej wpłacie to zajebiście drogo
@noobarian: Podaj rocznik to Ci policzę. Jak auto do 2020 i mlodsze to 45% OW, 24 miesiące i 19% WK wychodzi 107,48% (marża 2,9%)
Jak 2018 lub 2019 to 107,68% (marża 3,15%). Jak starsze to już potrzebuje dokładny rocznik.
@SpalaczBenzyny @PiotrFr Suma opłat zawsze podawana jest względem wartości auta. Czyli suma wkład+raty+wykup/cena auta. Oprocentowanie w leasingach nie jest zależne od parametrów tj. wysokości wkładu. Czy klient wpłaca 0%, 5% czy 45%,
@OptiFinance: auto z 2019 roku.
119 900 brutto (faktura vat 23%).
Jak leasing jest ma 2 lata to wykup moze byc 1%, czy musi być 19%?
Są jakieś sposoby, żeby zrobić więcej kosztów na tej rok? Coś słyszałem o ratach balonowych, o nadpłacaniu leasingu.