Wpis z mikrobloga

Drodzy koledzy i drogie koleżanki pracujący w branży IT , doradźcie proszę biednemu mirasowi, który chce się przebranżowić. 32 lata na karku i wykształcenie wyższe techniczne. Doświadczenie w pracy biurowej (CAD, GIS, obróbka grafiki), ale z programowania to tyle, co trochę VBA i SQL na studiach i w pracy. Chciałbym się przebranżowić i nie chodzi mi tyle o kasę, co o sam komfort pracy. Mieszkam na podlaskim zadupiu i codziennie dojeżdżam 30 km do miasta powiatowego do biura. Marzy mi się praca zdalna w domu, ale zupełnie nie mam pojęcia w jakim kierunku próbować się rozwijać. Jaka ścieżka rozwoju w IT jest możliwa dla żółtodzioba przy założeniu pracy w 100% zdalnej? Testowanie, programowanie, administracja? Jakieś konkretne języki? Będę wdzięczny za sugestie.

#pracait #informatyka #programowanie #it
  • 4
@klintoniusz: to może coś od siebie chociaż napisze: jest bardzo ciężko wejść do branży tak z ulicy. Ofert stażu czy na juniora bardzo mało a chętnych na jedno miejsce kilkaset. Weź pod uwagę, że będziesz konkurował z ludźmi po infie, którzy mieli dużo czasu na naukę podstaw na studiach. Nie wiem jak było kiedyś ale z tego co słyszę, czasy kiedy za napisanie hello World można było dostać pracę juz się
@klintoniusz: Przebrażowienie się Guide for Dummies
1. Wchodzisz na justjoinit
2. W wyszukiware wpisujesz swój najbardziej techniczny skill z jakim jesteś zaznajomiony, w twoim przypadku będzie to 'SQL'.
3. Wyskakują ci ogłoszenia, czytasz te skierowane do Juniorów i Midów i patrzysz w wymagania. Zastanawiasz się co jesteś w stanie się samodzielnie nauczyć i czy w ogóle na podobnym stanowisku byś się widział. Jeżeli na oba pytania odpowiedź nie brzmi 'Tak', to