Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mechanikasamochodowa

Ile płacicie w miastach wojewódzkich za serwis olejowy w swoich gruzach? Podjeżdżam, zostawiam samochód na godzinę-półtorej i odbieram po serwisie.

1) Olej
2) Filtry: oleju, paliwa, powietrza oraz kabinowy

Na przykładzie klasyka czyli 1.9 TDI do którego wlewa się 4.5 litra oleju.

Od siebie liczę za części których orientacyjną cenę znalezioną w internecie (dolna półka) tj. zestaw filtrów Filtron 120 PLN + olej 180 PLN = 300 PLN + sama usługa wymiany. Liczę, że to spokojnie powinno się zamknąć w 450 PLN.

Gość mi krzyknął 550 PLN - co w sumie biorąc inflacje rok do roku by się zgadzało - ale kręcę 10-12k km w pół roku - więc lekko mnie to zaskoczyło.
Gustlik - #motoryzacja #mechanikasamochodowa

Ile płacicie w miastach wojewódzkich za...

źródło: FILTRON-ZESTAW-FILTROW-VW-GOLF-4-IV-AUDI-A3-1-9TDI

Pobierz
  • 39
  • 0
@grap32: i co wchodziło w skład tego serwisu? W tamtym roku jeszcze robiłem płukankę jakimś magicznym Liqui Moly i inny mechanik wziął. Olej - 130, filtry 170 w tym 2x filtr oleju - no to za wymianę max 100 wziął - ale tam dookoła jeszcze robiłem zawieszenie z przodu + rozrząd to może usługa wymiany oleju się trochę rozmyła.
  • 0
@czterypalcewnatalce: znaczy się wiesz - co tam wsadzę to tak naprawdę dla mnie bez znaczenia - byle tych 15k km nie przekraczać. Dobrego samopoczucia w związku z tym i "spokojnej" głowy nie kupie przeciąganiem interwałów tego serwisu a jednak się kręcę te +20k km w roku, co prawda ekspresówkami - ale jednak.
@Gustlik: w ASO Skody w Warszawie kilka tygodni temu za wymianę oleju w nowym Superbie 2.0 TDI zapłaciłem 210 zł za wymianę, 137 zł za wkład filtra i jakieś śrubki i 30 zł za pakiet smarno czyszczący czymkolwiek on jest. Łącznie 377 zł za robociznę i wkład filtra plus 281 zł za 6L oleju VW LongLife III FE 504.00/507.00 do tego silnika kupiony na własną rękę w iparts
olej 180 PLN


@Gustlik: za tyle to jest banka PAO (meguin). Specol gold kosztuje 80zl/4l, potrzebujesz dwie czyli 160, ale zostaje na nastepna...

Reszta filtrow to sie nie wypowiem, powietrza nie musisz wymieniac co roku (jak nie jest brudny), a do klimy to filtr z weglem to podstawa - w koncu przeciez oddychasz tym powietrzem.
  • 0
@GRBAS: Ok, dzięki. No to niech sobie marże też na części narzuci - to w takim razie bez zastrzeżeń z mojej strony co do ceny kompleksowej usługi.
@Gustlik: 70 zł za wymianę oleju z filtrem jeżeli przyjadę z własnym

70 zł - wymiana
70 zł - ori filtr VAG
170 zł - 5 litrów ori oleju VAG 0w30

do tego śmiało mogę doliczyć 5-10 zł za spinki/wkręty osłony pod silnikiem bo prawie zawsze gubią ( ͡° ʖ̯ ͡°)

0 zł - filtr paliwa nie wymieniam w benzyniaku
180 zł - ori filtr powierza sam