Wpis z mikrobloga

Dlaczego nieruchomości są takie drogie?

Wysokie koszty budowy i remontu - ceny materiałów budowlanych w Polsce są stosunkowo wysokie, co prowadzi do wyższych kosztów budowy i remontu nieruchomości.
Niskie stopy procentowe - niskie stopy procentowe zachęcają do inwestowania w nieruchomości, co zwiększa popyt na nieruchomości i podnosi ich ceny.
Wzrost zamożności społeczeństwa - wzrost dochodów społeczeństwa i rosnąca liczba osób z wyższym wykształceniem wpływa na wzrost popytu na nieruchomości.
Wzrost liczby ludności - rosnąca liczba ludności, zwłaszcza w większych miastach, prowadzi do wzrostu popytu na nieruchomości, co z kolei podnosi ich ceny.
Mniejsza liczba dostępnych nieruchomości - w niektórych regionach Polski istnieje ograniczona liczba dostępnych nieruchomości, co prowadzi do wzrostu ich cen.
Spekulacja - niektórzy inwestorzy kupują nieruchomości, aby je wynajmować lub odsprzedawać z zyskiem, co może prowadzić do wzrostu cen nieruchomości.
Ceny gruntów - koszty gruntów w atrakcyjnych lokalizacjach, takich jak centra miast, są bardzo wysokie, co prowadzi do wzrostu cen nieruchomości.
#nieruchomosci #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie
  • 9
5k raty to nadal nic dla małżeństwa z klasy średniej, a to samo małżeństwo zapłaci tyle samo za najem


@perfumowyswir: mediana w Polsce to 5k brutto. To małżeństwo, o którym mówisz to w Polsce już dawno nie jest klasa średnia xD

Za najem też nikt tyle nie płaci. Inna sprawa, że i za kredyt mało kto ma taką ratę.
@perfumowyswir: Stopy procentowe to tylko jedna z metod walki z inflacją a #!$%@? ich na 20% to debilizm. A co do Twojego trzeciego punktu, najpierw piszesz, że #!$%@? inflacja a potem że według gus mamy wzrost zamożności nie zwracając już uwagi na #!$%@?ą inflację xD
dla takich ludzi klasa średnia kupuje mieszkania, aby mogli wynająć sobie pokój


@perfumowyswir: aleś odklejony xD

zatem zgodnie z klasyfikacją OECD w Polsce klasa średnia to osoby, które zarabiają od 3526,50 zł brutto (odrobinę więcej niż minimalna krajowa w 2022 r.) do 9404 zł brutto.