Wpis z mikrobloga

Ile wcześniej i w jakiej dawce wziąć Alproxu przed lotem samolotem 2 godzinnym? Będę podróżować sam, a potem muszę wypożyczyć auto i jechać nim kolejne 2h. Codziennie przyjmuje 10mg escitalopramu. Ostatni silny atak paniki trwający długo miałem miesiąc temu po 10 godzinach jazdy autem, brałem wtedy w sumie 80mg hydroksyzyny w syropie (w krótkich odstępach dawki) i niestety nie działała. Mam afobam 0,25mg i alprox 0,50mg lub hydroksyzyna 25mg w tabletce.
#benzodiazepiny #benzo #depresja #nerwica #nerwicalekowa #stanylekowe #leki #psychologia #psychiatra #atakpaniki #xanax #alprazolam #escitalopram
  • 17
@CherryJerry: to lepiej hydroksyzyne? Po jakim czasie przestaje działać benzo? Tylko hydroksyzyna ostatnio mi nie pomogła przerwać ataku, ale wtedy nie brałem jeszcze escitalopramu.
@Patryk4: Nie jestem w stanie Ci na to odpowiedzieć, ja jak mam jechać samochodem gdzieś to rezygnuję z benzo i ogólnie tego co mnie może otępić. Ale podejrzewam, że u Ciebie to jest o wiele większy problem.

Literatura pisze, że największe stężenie alpra ma 1-2 godziny po podaniu i chyba tak bym celował, jeżeli masz ataki paniki przy np. locie samolotem. Na lotnisku zwykle jest się 1.5-2 godziny przed lotem, to
@Patryk4: prowadzenie po benzo to przestępstwo z tego co wiem już pomijając kwestie moralne.
co do dawki, dawka jest indywidualna powinieneś ją znać bo brałeś wcześniej(brałeś rpawda? bo taie leki powinn się sprawdzać jak na Ciebie działają zanim wyjdziesz do ludzi - możesz być nadwrażliwy i będziesz nawalony po niskiej) jednemu dopiero 1mg pomoże, inny będzie nawalony po 1mg.

0.5mg to dawka najbezpieczniejsza, jak za słabo to można dołożyć 0.25-0.5mg, to
@A_R_P: @CherryJerry @10129 a wzięcie dopiero jak się pojawi atak paniki ma sens? Bo jak to bywa z lękami może być tak, że go nie będzie tym bardziej że teraz biorę escitalopram. Ale wolę dmuchać na zimne, dlatego rozważam wzięcie czegoś mocniejszego od hydroksyzyny.
@Patryk4: zależy ile u Ciebie trwa atak paniki, jak 5 minut to nie ma bo to nie zacznie działać wcześniej niż przed 15 minutą na ogól.

też kwestia czy je masz bez ostrzeżenia nagle czy powoli się zaczyna, jak czujesz, ze się zbliża to sens jest - tu mozę niższa dawka wystarczać zanim się rozkręci aby go przerwać.
@Patryk4: i pytanie ile u Ciebie trwają te ataki paniki. Ale j/w w trakcie ataku to już jest raczej po ptakach. Nie znajdę Ci tutaj dobrego rozwiązania, oprócz kimnięcia się noc w hotelu przylotniskowym i dopiero na następny dzień pojechać. Albo taksówkę wziąć, choć zwykle lotniska są daleko od miast (nie wiem skąd lecisz) i koszt pewnie wyjdzie koło 150-200 zł.
@A_R_P: jak weźmie dpiero w trakcie ataku, to cały samolot może juz o nim wiedzieć.
Dlatego rozpisujemy tutaj na ile przed powinien wziąć alpre. To samo @10129 napisał, żeby to natychmiast zadziałało to musiałby chyba sobie w żyłę dać
@xBadBoyx: U mnie wygląda to tak, że robi mi się gorąco, boli serce z lewej strony (bardzo je czuje), zaczyna mi się kręcić w głowie. A jak np idę to wolniej niż zwykle i czuję brak kontroli nad ciałem, jakbym miał się przewrócić. Jak zaczyna się zwiększać lęk, to aż mnie trzęsie, do tego wymioty i strach co mi się stanie i co pomyślą inni o tym. Strasznie to utrudnia życie,
@Patryk4: nie jesteś uzależniony od pornografii i zachowań seksualnych? Bo słyszałem ze to często powoduje różne leki przez to ze zmienia się poziom chemii w mózgu