Wpis z mikrobloga

Kredyt 2% jeśli ktoś się załapie będzie super opcją ale mam też możliwość wziąć kredyt z Wiborem obniżonym o połowę (O POŁOWĘ!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°) )na pierwsze 2 lata. Poznański bank spółdzielczy ma taką ofertę i na mieszkania w W-Wie też dają:
https://www.pbs.poznan.pl/kredyt-mieszkaniowy-tniemy-wibor/

Warunki, które trzeba spełnić, żeby dostać -50% na wibor są dosyć chore, brakuje tylko cyrografu, ale opcja wydaje się spoko. Czy ktoś z was słyszał lub korzystał z tej opcji? Czy jest sens?

Info o tej opcji dostałem od doradcy kredytowego w DD więc może stąd mają lepsze wyniki sprzedaży niż inni dewi.

#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent
  • 8
TLDR:

Przy 20% wkładzie własnym i nabyciu pakietu ubezpieczeń, marża wynosi 1,79%, natomiast obniżony o 50% WIBOR 3M (z dnia 30.03.2023 r.) wynosi w zaokrągleniu 3,45%. W takim przypadku oprocentowanie wynikowe kształtuje się na poziomie 5,24%


Czy to w ogóle legalne? Trochę śmierdzi jakimś wałkiem typu skoki czy coś
@bdg-bro: Akurat prowizja jest 0%. 1.5% marży + 7% wiboru i już się robi 8.5%. Dodaj do tego ubezpieczenia i inny cross seling i będzie 9,69. Wydaje mi się, że to wcale nie jest dużo porównując inne oferty. Bardziej chodziło mi o dodatkowe warunki z umowy, które trzeba spełnić, żeby mieć obniżony wibor na 2 lata.
@randomXdd: Rok temu złożyłem u nich wniosek kredytowy na działkę. Został zaakceptowany ja jednak wybrałem ING.
Z plusów: tak jak pisałeś tani kredyt przez dwa lata.
Z minusów: Podpisanie umowy w Poznaniu, zmiany / aneksy w Poznaniu, starodawne podejście do klienta, długi proces składania wniosku, dziwny sposób nadpłat.

Ja zrezygnowałem bo zamiast mieć u nich ~5.5% (?) dostałem 7.2% stałe ma 5 lat w ing. Niby kredyt droższy o 30% ale