Wpis z mikrobloga

Brat pobudował 150 metrów od mojego domu dom. U mnie jest podłączony światłowód, mam sieć domową z 2 routerami Asus ax82u. W tym momencie u brata nie ma możliwości podłączenia internetu, LTE działa bardzo słabo. Jeżeli pociągniemy między sobą około 200 m kabla rj45, a routery będą w tej samej sieci aimesh to jest szansa, że to zadziała? Głównie rozchodzi się o długość kabla czy podoła? #internet #lan #pytanie #siecikomputerowe #lte #orange #pytaniedoeksperta #swiatlowody
  • 20
  • 0
Wcześniej elektrycy mówili, że 300 metrów od mojego domu prąd nie będzie działał, a drugi brat ciągnąc ode mnie prąd pobudował na tym prądzie dom i nie wybiło korków ani razu, dlatego wolę zapytać czy ktoś miał doświadczenie z takimi odległościami.
@Theus: Co mam Ci powiedziec? Mamy. Wiesz... Stawialem siec na domkach na 150 metrach ale tylko jeden typ switchy mi to kiedys dzwigal. "Planet" ktorys bodajze.
I zawsze #!$%@? byly problemy z ta linia.

Zrob jak Ci ludzie pisza: POE i tyle. Albo swiatlowod.
@Theus: Internet po skretce to nawet nie prąd albo kabel telefoniczny (chyba, ze mialbys konwertery dsl wtedy wiekszy dystans ujdzie ale predkosc tez mniejsza), nikt ci nie gwarantuje, ze na 200 metrow zadziala, jakbys przekroczyl 100 to jest szansa ale piszesz o dwa razy wiekszej dlugosci. Mikrotik ma jeszcze cos w stylu GPEN zamiast switcha poe pomiedzy (tylko zasilasz poe na koncach kabla) ale swiatlowod jest pewniejszy bo nie ma roznicy
@Theus: Ja bym rzucił most na mikrotiku radióweczka 150m lekko pociągnie i brak #!$%@? się z kablami powietrzem będziesz ciągnął? W ziemi kopał? A tu dwie antenki i i cyk po robocie
@Theus: Ja mam 30-40 metrów z czego połowa ziemią (kabel żelowy) połowa w budynku jakimś tanim kablem 5E nieekranowanym to prędkość z 1000 megabitów zrobiła się 500 mega. Ale i tak internet mam sporo wolniejszy to bardzo mi to nie przeszkadza.