Wpis z mikrobloga

19 kwietnia 1773 roku na żądanie rosyjskiego posła w Warszawie, zaborcy wymusili zwołanie Sejmu polskiego w celu zrzeczenia się ziemi na rzecz Rosji, Prus i Austrii.

Prowodyrem rozbioru było imperium rosyjskie.

Apropo rocznicy powstania żydowskiego w gettcie - osobiście uważam rocznicę zwołania sejmu rozbiorowego pod bagnetami ruskich żołdaków za ważniejszą i bardziej doniosłą.

Marszałkiem sejmu został Adam Poniński – szlachcic pozostający na utrzymaniu rosyjskim i w pełni lojalny Katarzynie II. Przeciw niemu uformowała się opozycja z posłami Tadeuszem Reytanem i Tadeuszem Korsakiem na czele.


Rocznicę zwołania sejmu rozbiorowego pod bagnetami rosji dedykuję partii konfederacja. Wtedy też działała konfederacja, wasi protoplaści, targowiczanie, też bardzo lubili rosję.

#ukraina #rosja #polska #wojna #historia #kartkazkalendarza #tojestnaszawojna
Corona-Regni-Poloniae - 19 kwietnia 1773 roku na żądanie rosyjskiego posła w Warszawi...

źródło: 480px-Rejtan_at_Sejm_of_1773_by_Jan_Matejko%2C_1866

Pobierz
  • 2
@rmk93: Braun #!$%@? z 1 powodu. Kazdy dobrze wiedzial ze po 1 znajdzie sie juz na początku sporo szurow ktorzy beda przeciwko uchodzcom z ukrainy a to zawsze jakis nowy elektorat, 2 ten elektorat z biegiem wojny bedzie rósł. W Polsce wiekszosc elektoratu to beton ktory zawsze bedzie głosował na 1 partie ale jest tez spora liczba osób ktore zawsze sa niezdecydowane i nie chca glosowac. Szurostwo Brauna zawsze da te