Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, po niecałym roku użytkowania wyświetlacz w laptopie #acer nitro 5 zaczął mi się dziwnie zachowywać. Czasami wszystko znikało i był jedynie widoczny szum jak w rozstrojonym tv, innym razem włączał się ze zmienioną rozdzielczością itp, obecnie cały czas są widoczne artefakty w postaci pionowych pasków na połowie wyświetlacza. Podejrzewam, że może coś się dziać z kartą graficzną 3060 W związku z tym mam kilka pytań

1) Czy spotkaliście się z takim problemem i wiecie jak to rozwiązać?
2) Czy mogę rozkręcić laptopa bez obawy o utratę gwarancji?
3) Reklamacja lepiej do sprzedawcy czy do producenta?

#rtveuroagd #laptopy #serwispc #reklamacja
  • 4
@gucias no, zadajmy kilka pytań, coś się rozjaśni:
czy te inny dzieją się regularnie, albo możesz je wywołać?
czy na zewnętrznym ekranie dzieje się to samo?
czy dzieje się w trakcie uruchamiania albo w biosie?
via Android
  • 0
@odysjestem hej, wcześniejsze problemy tzn. szum, zmiany rozdzielczości występowały podczas większości odpaleń laptopa, zaraz po wczytaniu windowsa, np. po wpisaniu hasła przez 2 minuty było ok i nagle szum. Dzisiaj pojawiły się artefakty widoczne zaraz po odpaleniu laptopa, czyli jeszcze przed odpaleniem Windowsa.Widoczne są za każdym razem jak laptop jest włączony. Jak podłącze lapka przez HDMI do Tv to na telewizorze nie widać artefaktów. Nie mam teraz laptopa przy sobie, ale jak
via Android
  • 0
@odysjestem ok, chwilowo atrefakty w postaci pionowych pasków zniknęły, ale nadal jest problem z "szumem", który pojawia się po kilku minutach w większości przypadków