Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mieszkam z dziewczyną w mieście ~50k ludności. Wynajmujemy mieszkanie w fajnym standardzie za 1600zł miesięcznie + 100zł za miejsce parkingowe. Ja zarabiam 5600zł, pracuję zdalnie. Dziewczyna zarabia 3600zł w sklepie. Mi się żyje tutaj bardzo dobrze, przez niskie koszty życia żyjemy na fajnym poziomie mimo niskich zarobków. Stać nas na wyjazdy, kino, restauracje i jeszcze coś zostaje.

Dziewczyna marudzi na życie tutaj i chce się przeprowadzić ze mną do Warszawy. Tylko że ona pewnie dostanie tyle samo pieniędzy w sklepie w Warszawie, a ja nie chcę zmieniać pracy zresztą pracuję w niszowej branży i ofert jest mało. Przypuszczam że wynajem mieszkania wraz z miejscem parkingowym w centrum Wawy to by nas wyszło co najmniej 3000zł.

Nie wiem co robić z tym. Nie chcę się przeprowadzać ale nie chcę też jej stracić. Ja wiem że ona się czuje tutaj samotna bo studiowała w Wawie i tam ma znajomych. Ja mam znajomych na miejscu.
Gdyby więcej zarabiała to nie było by problemu, ale ona jest po tzw. "gównokierunku" i nie ma ambicji żeby szukać lepiej płatnej pracy. Zachęcała mnie żebym to ja poszukał nowej pracy w Warszawie, ale tak jak wyżej pisałem nie chcę zmieniać firmy, bo jest mi tutaj dobrze, poza tym jest teraz kryzys i ofert pracy w mojej branży jest kilka na całą Polskę..

#zwiazki #zarobki #rozowepaski #niebieskiepaski #warszawa



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
wynajem mieszkania wraz z miejscem parkingowym w centrum Wawy to by nas wyszło co najmniej 3000zł.


@mirko_anonim: wczoraj salon w mieszkaniu prl, 4 pokojowym wynajalem za 1600.

W centrum Warszawy za 3k ciężko kawalerke znaleźć. Miejsce parkingowe może przy żelaznej bramie (opór prl) było by w cenie jak właściciel frajer, jak nie to też 300-400 zł. (Sam czynsz do spółdzielni za takie miejsce to około 160zl)

Oboje jesteście siebie warci skoro
  • Odpowiedz
Ja zarabiam 5600zł, pracuję zdalnie. (...)

Dziewczyna marudzi na życie tutaj i chce się przeprowadzić ze mną do Warszawy. (...) a ja nie chcę zmieniać pracy


@mirko_anonim: czytajcie te bejty przed kliknięciem "wyślij" chociaż.

Tendencja że ambitniejsi ludzie idą ze wsi do miasta ma jakieś 4000 lat.
  • Odpowiedz
@programista15cm: mnie fascynuje to dążenie ludu napływowego żeby za wszelką cene mieszkać w ścisłym centrum. To jakieś lęki separacyjne żeby nie mieszkać poza zasięgiem wzroku sołtysa? Jakie korzyści to za sobą niesie? Dla mnie śródmieście, powiśle, muranów, wola, stary mokotów czy ochota przy zawiszy to ogólnie słabe miejsca do życia - głośno, śmierdzi, korki. Co takiego jest w centrum czego nie ma w okolicy gdzie da się oddychać? Kluby na mazowieckiej?
  • Odpowiedz
  • 1
@mirko_anonim To jej powiedz to samo, co napisałeś tutaj. ¯_(ツ)
Rynek mieszkaniowy w Wawie jest w tym momencie
koszmarny_, 3k to lekko może być kawalerka. Poszukaj ogłoszeń z wynajmem i jej pokaż ile będziecie płacić i ile jej z pensji zostanie po samym opłaceniu mieszkania.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: #!$%@?ąc już od sytuacji z przeprowadzką, ale jeśli pracujesz w branży, gdzie jest kilka stanowisk na całą Polskę i zarabiasz 5600zł netto, to ja bym się zastanowił nad swoją przyszłością wpierw, bo dziewczyna (co zaskakujące) może mieć rację, żebyś poszukał lepiej płatnej pracy
  • Odpowiedz
Przypuszczam że wynajem mieszkania wraz z miejscem parkingowym w centrum Wawy to by nas wyszło co najmniej 3000zł.


@mirko_anonim: raczej bliżej 6000, chyba, że szukasz ciemnej kawalerki
  • Odpowiedz
Co jest z tymi laskami że je ciągnie do największych miast? Moja to samo. Nagle jej się zachciało big city life i #!$%@?.


@mirko_anonim: wiochy są nudne. Miasto do 200k to wiocha :)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a nie lepiej od czasu do czasu po prostu zrobić sobie wyjazd do Warszawy, a pracować tak jak wcześniej? Prawie 10k na dwie osoby na małe miasto, to nie jest chyba tak najgorzej. Ogólnie duże miasto jest fajne, ale na co dzień chyba potrafi #!$%@?ć. Sam mieszkam w takim mieście 50k mieszkańców i do pracy mam 10 minut autem, wszędzie mogę dojechać na rowerze, albo autem w parę minut, a
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no ty masz poszukać nowej, lepiej płatnej pracy żeby zasponsorować jej pomysł na upgrade życia, bo w takim powiatowym to nie ma co na insta i tiktoka wrzucić, pokolenie dużych dzieci.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim

Mej rady wysłuchaj
Mój przyjacielu
Żony nie szukaj
Po prostu ruchaj
Dziewczyna z miasta, nie dla ciebie
Studia i praca w biznesie
Też nie dla ciebie
Bo żeś wyrósł w chlewie
  • Odpowiedz
Co jest z tymi laskami że je ciągnie do największych miast?


@mirko_anonim: pewnie to, że sredni bolec z tindera lepiej zarabia, więc też lepiej wygląda. W Warszawie ludzie co trzy tygodnie chodzą do barbera za 180zl i to ich nie boli.

słabe miejsca do życia - głośno, śmierdzi, korki. Co takiego jest w centrum czego nie ma w okolicy gdzie da się oddychać?


@thorgoth: są miejsca w tych dzielnicach bez
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
Odpowiedź anonimowego użytkownika:

No #!$%@?, ja ze swoją mieszkałem w wojewódzkim (Wrocław) prawie 10 lat. Przez te lata raz na dwa miesiące wyszliśmy gdziekolwiek bo zwykle jej sie nie chciało, albo zajeta bardzo, a to studia, zmęczenie po pracy lub zakupach . Co dwa lata zmiana mieszkania bo bliskodo centrum męczy bułę i szukaliśmy lepszych warunków z tym że dalej od tego młynu. Po drodze chodziliśmy przez dwa lata na tańce i
  • Odpowiedz