Aktywne Wpisy

CzekoDonut +383
źródło: gumczi_kulczi
Pobierz
Frufruf +11
#perfumy
Zapraszam do dyskusji pt. "Wasz największe perfumowe rozczarowania" ( ͡º ͜ʖ͡º) Do jakich zapachów podchodziliście z dużymi oczekiwaniami by ani trochę nie zostały spełnione? Bardziej chodzi o samą kompozycję niż słabiutkie parametry, bo tutaj pewnie łatwo byłoby wymieniać. Do swoich mogę zaliczyć:
1. Sospiro Il Padrino - Porzeczka, rum, amaretto i bergamotka na drzewno waniliowej bazie. Nuty wyglądały bardzo intrygująco i sprawiły, że liczyłem na soczysty owocowy
Zapraszam do dyskusji pt. "Wasz największe perfumowe rozczarowania" ( ͡º ͜ʖ͡º) Do jakich zapachów podchodziliście z dużymi oczekiwaniami by ani trochę nie zostały spełnione? Bardziej chodzi o samą kompozycję niż słabiutkie parametry, bo tutaj pewnie łatwo byłoby wymieniać. Do swoich mogę zaliczyć:
1. Sospiro Il Padrino - Porzeczka, rum, amaretto i bergamotka na drzewno waniliowej bazie. Nuty wyglądały bardzo intrygująco i sprawiły, że liczyłem na soczysty owocowy





Trochę o mnie:
Lubię robić zdjęcia (poważnie). Zabierałbym go na wakacje, wycieczki, przez chwilkę pomyślałem, że mogę to też spieniężyć i robić jakieś sesje za pieniądze. Umiem trochę w IT, więc postawienie strony czy ogarnianie sociali nie byłoby problemem, a dałoby fajny wstęp w marketing.
Polecicie mi coś tak do 3000-4000 złotych? Nie znam się, ale myślałem nad bezlusterkowcem. I lepiej kupić np. aparat sprzed kilku lat, bo są polecenia np. sony A6000 czy Sony A7R II, ale to są aparaty z 2014 czy 2015 roku. Czy może warto kupić coś co miało premierę stosunkowo niedawno (np. 2023 Canon EOS R50 czy canon eos R10 ), bo jednak wydaje mi się, że technologicznie może być lepiej.
#fotografia
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: starczy na jakieś używany korpus. Ile masz na obiektywy? Ogólnie trzeba liczyć 2-3x budżet na body.
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: ale to cena aparat plus obiektywy. Jak chcesz zawodowo pstrykać to musisz mięć więcej niż jeden aparat(nie będziesz zmieniał obiektywów na robocie plus potrzebny zapas jakby główny aparat padł). to jeszcze komp plus oprogramowanie. Do tego jeszcze jaka reporterska lampa (1,5) albo lampy do studia. Pytanie jakie foty chcesz robić? Bo jak sport to lekko 20k idzie na
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: 3-4k starczy, na jeden dobry, używany obiektyw podstawowy.
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: jak chcesz na tym zarabiać?
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: jakim ludziom?
@Szczesliwy_chlopiec_z_GULAGU: to najsłabszy obiektyw. Ciemny. Jako hobby spoko, ale nie do zarabiania.