Wpis z mikrobloga

@Czekanigdynieucieka: a w obecnej pracy masz pole i możliwości do rozwoju? Możesz się w niej jeszcze czegoś nauczyć czy to już sufit? Czy nowa praca będzie lepsza trampolina w przyszłość? Jakie masz priorytety? 2k brutto więcej za np. Dużo więcej stresu, albo codzienne dojazdy po godzinie w jedna stronę to słabo, chyba ze jesteś na etapie gdzie miesięczny budżet się nie dopina, to nie masz wyboru. Jak zmiana poprawi twoja pozycje
@shitman6@thority jest to przeskok z 6,5 na 8,5.
@ilmari niedawno awansowałem i mogę jeszcze trochę wyciągnąć z tej pracy bo ciagle się czegos uczę i chłonę sporo wiedzy i z tego co wiem mam dostać podwyżkę jak już moja wiedza będzie wystarczająca żeby radzić sobie samemu ze wszystkim, natomiast jeżeli chodzi o awans na wyższe stanowisko to nie ma opcji.
@Czekanigdynieucieka: to jeszcze zastanów się jaka obszerna jest branża w której pracujesz i jaki jest ruch pracowników. Szukałeś aktywnie pracy czy sami Cię znaleźli ? Może ta oferta jest spoko ale jak byś aktywnie poszukał to wpadalaby Ci taka co miesiąc. Wtedy komfortowo możesz zostać w obecnej pracy ( byle nie za długo) i w dogodnym momencie przejść gdzie indziej.
Mhm, skoro czujesz ze się rozwijasz, a zmiana byłaby tylko dla 1000 zł na rękę, co jak rozumiem jest Ok ale Cię nie ciśnie to faktycznie możesz jeszcze zostać. Tylko pamiętaj, za obietnice podwyżki nic sobie nie kupisz, liczy się dopiero jak wpłynie na konto. Trzymaj rękę na pulsie, sprawdzaj co się na rynku pracy dzieje regularnie i się nie zasiedź! Ja jak miałem lvl 25 to byłem gotów na poświęcenia, nadgodziny,
@Czekanigdynieucieka w takiej sytuacji najpierw idziesz do swojego kierasa/menago i mówisz mu że dostałeś taką i taką oferte i czy mogą ci to wyrównać bo w sumie dobrze ci sie tu pracuje. Jeżeli nie wyrównają wtedy się zastanawiamy. Ja tak szczerze chyba bym zmienił dla samego odświeżenia otoczenia, jak masz wąską działke to najwyżej wrócisz do obecnej firmy i tyle.