Wpis z mikrobloga

sam robisz zakupy, pranie, ubrania, praca, w dalszej perspektywie oddzielne mieszkanie


@bb89: nie no bez przesady z praniem i zakupami. No ale skąd ma wyczarować milion złotych na dom? Przecież to jest jakaś przepaść i ludzie NIE MOGĄ się usamodzielnić bo nie mają jak.

@EnderWiggin tak 500zl odkładając miesięcznie na dom się odłoży xD

@Jestem_tu_nowy 28, 100k ale większość na ile/ikze 4,5net, miasto woj
@thority 28 jw
@interpenetrate Proponuje metodę na zhakowane konto w banku. Patrząc po tym co się w mojej okolicy #!$%@? to szybko na mieszkanie dozbierasz.

#!$%@?, XXI wiek, internet, tyle się k tym trąbi a ludzie się dają w #!$%@? robić jak w przedszkolu. 16-latka przelała jakiemuś obcemu typowi 1k USD, druga jeszcze lepsza - lvl 37 szczyciła konto swoje, swojego męża i matki, bo miała do nich dostęp, 44k PLN. Co tu sie w
@mkorsov: znaczy, no ale po co mam mieszkać w pl? Ja właśnie nie chce kawalerki poza tym. Bo mnie krępuje że sąsiedzi słyszą jak się rozmawia itp. wolałbym dom wolnostojący z dużą działką. Jak mam na to zarobić żeby się usamodzielnić? Czy na to też mogę wziąć kredyt 2%? W jakich warunkach kredyt się opłaca?
@interpenetrate domu raczej z taką pensja nie wybudujesz, ale kawalerkę z twoim wkładem własnym 100k PLN już kupisz i spłacisz w 5-10 lat.

możesz ją wynająć jeżeli pracujesz za granicą i będzie się sama spłacać. w ten sposób powoli się dorabiasz
@mkorsov: no przecież ludzie tak budują... ważne czy masz działkę też. Ale jak Ty masz 4500netto, baba ma 4000netto to macie 8500 w skarbonce, co znaczy ze mozecie isc w kredyt z ratą około 1500-2000pln. Rób coś dorywczego, cokolwiek co Ci zapewni te 500-1000zl. Koło mnie gość wybudował chatę za 300k 2 lata temu, wykończony, tylko parter, bez piwnicy. około 100metrów bez garażu. Bardzo fajny domek, bardzo fajnie sam ogarnal dzialke,
@interpenetrate sam piszesz że nie chcesz mieszkać w Polsce, kup dom w centrum Berlina i żyj samodzielnie, nic nie masz a oczekujesz że pstrykniesz palcami i wszystko się odmieni.

zagraj w totolotka
@interpenetrate: Szukałbym sposobu na zarabianie większej kasy, czy to przez własny biznes, czy to przez poszerzanie kompetencji i np. zmianę branży. Jak około 30-stki masz 4.5k net w wojewódzkim to nie wykorzystujesz w pełni potencjału swojej lokalizacji.

Z rodzicami mieszkałbym tak długo póki nie stanąłbym na nogi. Według mnie nie ma w tym nic złego, a jak ktoś cię źle przez to ocenia to jest dzban, jeśli to dziewczyna, to nie