Wpis z mikrobloga

@majkel_scofield: oczywiscie, ze pozycz, jezeli nie zniszczy Ci to Twoich planow. Umow sie tylko z gory z siostra i szwagrem na jakis sensowny plan splaty. Nie wesprzec siorki w tak waznej sprawie to wg mnie wstyd :p
  • Odpowiedz
@majkel_scofield oczywiście że tak, z odpowiednią umowa notarialna i oprocentowaniem korzystniejszym dla nich niż w banku a dla mnie niż lokacie/obligacjach. Jesli ja miałbym zarobić a rodzeństwo na tym zyskać i miałbym odpowiednie umowy to po co mi pośrednik pod tytułem bank.
  • Odpowiedz
Pożyczylibyście 100K siostrze i szwagrowi na zakup domu, bo im brakuje?


@majkel_scofield: mirek a skąd mamy wiedzieć jakie masz relacje z siorą? Jak nie jest patuską i masz wolne 100k z którymi nie masz co zrobić to pożycz, jak sytuacja jest gorsza zaproponuj mniejszą kwotę a jak siorka jest kutafoniarą to jej odmów, przecież to ty znasz swoją siostrę a my nie!
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: znasz się w ogóle na obliczaniu oprocentowania? Albo obliczałeś to kiedyś? Jeżeli w banku pożyczasz pół miliona na 20 lat to przy dobrych wiatrach oddasz im niecały milion. gdzie rodzinie oddasz całość powięszkoną tylko o skumulowaną inflację
  • Odpowiedz
@majkel_scofield: nie rozumiem czemu jest tu hejt na pozyczki od rodziny, ludzie sie chyba po prostu nie potrafia dogadac z najblizszymi. Ja bym pozyczyl i siostrze i bratu i rodzicom jesli sam tych pieniedzy aktualnie nie potrzebuje.
  • Odpowiedz