Wpis z mikrobloga

@majkel_scofield: zależy od osoby. Swoją siostrę znasz pewnie dobrze i prawdopodobnie wiesz, jak w przeszłości wyglądało jej spłacanie zobowiązań. Powinieneś też prześwietlić szwagra. Jeśli kiedykolwiek pojawiały się problemy z oddaniem pieniędzy czy zbyt częstym ich pożyczaniem, to absolutnie nie udzieliłbym takiej pożyczki.

Jeśli wszystko byłoby ok, to podpisujemy umowę i git. Jakiekolwiek obiekcje co do spisania takowej powinny od razu zapalić w głowie czerwoną lampkę. Albo podpisujesz, albo wiem, że
  • Odpowiedz
@majkel_scofield wszystko zależy od tego jakie masz zarobki Ty, jakie ma siostra, jaki jest plan na zwrot i tak dalej. zdarzało mi się pożyczać grubsze kwoty niż te 100 koła w rodzinie i do tej pory bez problemow a i na ten moment wszystko posplacane.
  • Odpowiedz
@majkel_scofield: To zależy od tego, jakie macie relacje. Ja mojemu rodzeństwu pożyczyłabym bez wahania i vice versa, ale my zawsze dotrzymujemy naszych ustaleń. To jeszcze zależy od sytuacji finansowej. Od tego jakie kto ma dochody, na ile stabilne, ile ktoś jest w stanie pożyczyć bez dużego ryzyka, że potem będzie biedował i ile ktoś jest w stanie miesięcznie zwracać, żeby nie mieć opóźnień w oddawaniu i też nie biedować. Jeśli
  • Odpowiedz
@majkel_scofield: powiedz, żeby załatwili notariusza, tam załatwicie dogodne warunku spłaty tej pożyczki - oczywiście za wszystko "ekstra" to ONI płacą bo to dla nich jest ten interes. Na pewno wyjdzie ich to taniej niż pożyczka w banku na >20%. No i trzeba pamiętać przy ustalaniu kwoty do oddania, że pieniądze (szczególnie teraz) tracą na wartości. Dzisiaj za 100k kupisz auto a np za 5 lat jak będą chcieli oddać pieniądze
  • Odpowiedz