Wpis z mikrobloga

Czy do kamerek na zewnątrz budynku trzeba stosować skrętkę/kabel zewnętrzny? Czy może zwykły też da radę na ludzie. U siebie w sumie zrobiłem wszystko na normalnym kablu i nic się dzieje na razie ale u kogoś nie chce mieć potem problemów.

No i druga sprawa, czy idzie gdzieś dostać brązową skrętkę? Bo na allegro nie mogę takiej znaleźć a wydawało mi się, że będzie ogromny wybór.

#informatyka #siecikomputerowe
  • 6
@Murasame spokojnie możesz dawać zwykłą skrętke kat5 ważne aby była pełna miedź 4x2x0.5 przekrój. zewnętrzna żelowania przydaje się głownie jak kable mają być Zakopane. Co do koloru to po co ci brązowa ?
@Murasame a rozumiem względy estetyczne
jeżeli kabel będzie na zewnątrz narażony na warunki atmosferyczne to weź jednak kabel żelowany typowy na zewnątrz. Myszy go też nie przegryzają bo ma żel.
@yokash: Nie jestem fanem kabla zewnętrznego, bo kiedyś taki kładłem i był strasznie lipny, cały poskręcany, nieelastyczny itd. Chyba, że może akurat kupiłem jakąś tanią wersję i dlatego.
Czy do kamerek na zewnątrz budynku trzeba stosować skrętkę/kabel zewnętrzny?


@Murasame: jeśli idzie na zewnątrz i będzie świecić na nią słońce, padać deszcz i tak dalej, to musi to być kabel zewnętrzny. Musi. Zwykły w kilka lat się rozszczelni, izolacja na nim popęka, dostanie się woda i będzie problem.
Brązowej nigdy nie widziałem, ale jest czarna, powinna wystarczyć. Kabel zewnętrzny jest sztywny, taka jego uroda, dlatego nie powinno się go zakańczać