Wpis z mikrobloga

Czy istnieje gdzieś miejsce w necie (grupa fb/discord) gdzie moge zapytać o kitku BEZ bycia oplutą, że moje koty są na suchej karmie?

Mam dwa 9,5 roczne kitku, badania krwi z listopada w normie. Jeden kitku z jedzącego na wyscigi z drugim i podjadajacego nagle przemienił się w niedojadajacego do końca. Zadnych wymiotow, biegunki nic. Po prostu jakby mu przestało smakować. Wczoraj był u weta i Pani stwierdziła napięty brzuch, ale goraczki brak, jama ustna super, dala zastrzyki i do domu osłonowe i antybiotyk, ale jest dalej to samo. Zje 15 gram z 30g nałożonych chrupkow i odchodzi od miski, gdzie jeszcze tydzien temu by to pochlonal i jeszcze podjadl drugiemu. Poza tym nie jest osowiały, bawi sie, zadowolon z zycia. Jak sprobowalam mu dac cos innego (taka jakby czekotubke dla kota, ale z pasta z tunczyka) to wpieprzal jak opetany. Czy to mozliwe ze mu nagle przestalo smakowac? Jakies badania do wykonania? Albo cos?

(A czemu sucha: Żrą fitmin, ktory za kilo kosztuje 25zl, bezzbozowy, wcześniej były na barfie i miały slabe wyniki krwi, potem na mokrej ferindze, ale nie chcialy zadnych smaczkow, a zęby mialy zakamienione do tego stopnia ze robil im sie stan zapalny w jamie ustnej i co roku miały usuwany kamien pod narkoza, teraz od 5 lat mają piękne zęby. Tak czytalam wielokrotnie, ze sucha karma jest jeszcze gorsza na zęby. Mam jakieś zdjęcia książeczki wydac paragonow za karmy czy co xD no tak jest w przypadku moich kotów.)

#koty #kitku #pokazkota #weterynaria
przegralamzycie - Czy istnieje gdzieś miejsce w necie (grupa fb/discord) gdzie moge z...

źródło: 20230302_171105

Pobierz
  • 5
Czy istnieje gdzieś miejsce w necie (grupa fb/discord) gdzie moge zapytać o kitku BEZ bycia oplutą


@przegralamzycie: nie ma.

Jak badania w normie, to może zmienił się skład jedzenia ostatnio? Takie rzeczy producenci odjaniepawlają regularnie. Napięty brzuch i brak apetytu może być właśnie od tego, bo kitku ma wzdęcia.

Kiedy były odrobaczane? Robale, to też może być jakiś trop.
@LoneRider: odrobaczane nie byly, ale one nawet na balkon nie wychodza. Moge odrobaczyc tho. Do producenta od razu zadzwonilam i do sprzedawcy z allegro napisalam i niby sie nic nie zmienilo, co wiecej kupilam druga taka sama karme z innego źródła (bo moze tamta byla zle przechowywana) i jest to samo. Wetka powiedziala, ze jeszcze mogla sie partia im spieprzyc i takie rzeczy sie zdarzaja ale nooooo dziwne, dziwne. Dalabym mu
Czy istnieje gdzieś miejsce w necie (grupa fb/discord) gdzie moge zapytać o kitku BEZ bycia oplutą, że moje koty są na suchej karmie?


@przegralamzycie: olej leszczy. Badania sa jednoznaczne. Wojujacy kociarze po weekendowych szkolkach bechaforyzmu nie sa ekspertami.
Najstarszy kot jakiego leczylem mial 23 lata i zarl sucha karme ostatnie lat 15, przegryzajac ja brokulami i groszkiem.
@deptacz_gnoju: no wlasnie kazdy wet, ktorego spotykam na swojej drodze mowi, ze suche ok. Moje byly na barfie to mialy mega zle wyniki nerkowe, wetka kazala wtedy wprowadzic jakeis weglowodany, bo ewidentnie za duzo bialka mialy. Koty ryżu w barfie nie chcialy i zostawialy, za to na mokrej mialy #!$%@? zęby, a teraz na suchej 5 lat wszystko było ok.

A odbiegając od żywienia, przyznam, że zdarzało mi się czytać tutaj