Wpis z mikrobloga

Czy i w jakim wieku ukierunkowaliście się zawodowo? Mam na myśli rozpoczęcie pracy w miarę rozwojowej, którą w każdej chwili możesz zmienić, ponieważ jest zapotrzebowanie na rynku na to co wykonujesz. Tak rozsądnie patrząc, to jaki wiek jest tą graniczną linią żeby się ogarnąć? 30/35 lat?
Kiepsko zasiedzieć się w zakładzie za najniższą, lub popijać kawę w urzędzie gminy, bądź cisnąć w macu do emerytury. Obecnie jak 25 latek nie zarabia średniej krajowej to wstyd przed znajomymi, wszędzie jakieś korposzczury, ludzie suckesu, kilkuletnie samochody. Skąd oni mają ten hajs i dynamiczność? Nawet patrząc z dystansem na te przechwałki ile ktoś nie zarabia, to i tak na Instagramie żyją nieźle.
#pracbaza #zarobki #przegryw #finanse
  • 21
@Wraczek: #!$%@? ja 25 lat miałem jak chciałem zmienić branże na it ale ciężko mi się zmusić do nauki bo dostałem podwyżkę wtedy do tych 10 na łapę na umowie o pracę i to mi w miarę wystarcza, a w IT spokojnie z rok dwa musiałbym zarabiać mniej. Nie mam już motywacji żeby się przebranżawiac. Z drugiej strony zarobki znajomych kłują w serce bo większość żyje na znacznie lepszym poziomie.
@Wraczek Obecną karierę zacząłem w wieku 32-33 lat, ale jeszcze nie wiem czy to na stałe. niby fajnie ale mam jeszcze ze 30 lat pracy przed sobą, a 30 lat to trudno nawet coś przyjemnego robić.
praca


@Wraczek Ja w listopadzie 2019 roku stwierdziłem co chce robić i teraz mając 29 lat robię to nadal, ale już na zupełnie na innym, lepszym poziomie i za inne pieniądze, założyłem w tym kierunku B2B, buduje podstawy, zdobywam klientów i powoli oglądam się za kupnem działki, budową domu pod Warszawą, a w przyszłości może i spełnianiu materialnych marzeń jak auto itp.

Mental jaki mam teraz i świadomość tego ile już potrafię