Wpis z mikrobloga

Dostaję przelew od firmy, opłacam najpierw podatki ofc, na to już się nawet nie wkvrwiam, po czym robię przelewy już na swoje rzeczy:
- tzw. kwota na życia, na wspólne konto z kobietą, z którego opłacamy hipotekę, czynsz, zakupy, wycieczki, internety itd. (nie mamy dzieci, rzadko jadamy w restauracjach, nie kupujemy cateringów) - oboje wpłacany taką samą kwotę
- rata leasingowa fury
i 7k schodzi z konta xD

Po czym oglądam taki program życie na kredycie na playerze, a tam małżeństwo + 3 dzieci mają miesięczny dochód 8k xD

Jak wy tu kvrwa żyjecie w tym syfie pracując na jakichś gówno-stanowiskach to ja nie wiem.

#polska #zalesie #zarobki #przegryw #przegrywpo30tce
s.....u - Dostaję przelew od firmy, opłacam najpierw podatki ofc, na to już się nawet...

źródło: rodzina

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@sikalafou: ponad 3000 zł płacimy za samo mieszkanie, ciężko zejść poniżej 8k przy 2 osobach bez żadnych dzieci i też nie chodzimy często po knajpach, nie korzystamy z cateringu i raczej na głupoty kasa nie leci.
  • Odpowiedz
@sikalafou: zaraz muszę kupić dom i samych kredytów będę miał 10k (leasing, hipoteka na dom, resztka hipoteki na mieszkanie). Mieszkania nie chce sprzedawać, bo trzymam na przyszłość dla dzieci lub na czarną godzinę.
2 dzieci, żona póki co na urlopie wychowawczym. Jak czytam, że rodzina z dziećmi w tym mieście (Warszawa) jest w stanie żyć za mniej niż 20k to się zastanawiam #!$%@? jak?
  • Odpowiedz
@dobre_ziajty: Ja to samo. Działkę kupiłem na szczęście za uciułane, ale zaraz trzeba będzie walnąć krechę na budowę domu i tak kalkuluję w lewo i w prawo żeby chociaż mi te luźne 10k zostawało z każdej wypłaty, po opłaceniu wszystkiego :D, a pomyśleć, że za <10k to całe rodziny się utrzymują i ledwo wiążą koniec z końcem skredytowani pod korek.
Masakra.
  • Odpowiedz
@sikalafou: jeśli ktoś twierdzi, że na dwie osoby nie może się utrzymać za 10k, to na co trzeba wydawać te pieniądze? Wiem, że wszystko można #!$%@?ć, ale bez przeady, że nie można się utrzymać.
  • Odpowiedz