Wpis z mikrobloga

Cześć mam problem z PGE. Pół roku temu skończyłem wynajmować nieruchomość rachunki za prąd przychodziły co pół roku, płaciłem wszystko było ok. Kilka dni temu dzwoni do mnie właściciel z informacja ze pge przez ponad 2 lata wystawiała rachunki na podstawie szacunkowych pomiarów i mam dopłacić. Myśle wtf? Zadzwoniłem osobiście na infolinie i faktycznie od połowy 2020 roku do końca 2022 były wystawiane na podstawie szacunkowych zużycia energii. Czy jest jakaś możliwość sprawdzić jakimś cudem faktyczne wskazanie licznika jakie wskazywał np na koniec 2021 roku?

#pge #prad #elektryk
  • 5
@B00B69: w tauronie jest cos takiego, ze po zalogowaniu sie na konto, masz dostep do wykresow fakrycznego zuzycia.

Liczniki wysylaja te dane bezprzewodowo, juz od dawna nie chodza panowie z elektrowni z odczytem.

No ale to juz z wlascicielem bys musial rozmawiac o dostepnie, albo dostarczeniu ci tych danych.

No i nie wiem jak jest w PGE, ale w tauronie jesli jest prognoza na pol roku, to potem nastepuje weryfikacja. Na
w tauronie jest cos takiego, ze po zalogowaniu sie na konto, masz dostep do wykresow fakrycznego zuzycia.

Liczniki wysylaja te dane bezprzewodowo, juz od dawna nie chodza panowie z elektrowni z odczytem.


@B00B69: W pge w strefie klienta też masz wykresy zużycia i dostęp do faktur. Ale jeśli miałeś rachunki na podstawie prognozy to żadnych odczytów z licznika (nawet zdalnie) tam nie znajdziesz.