Wpis z mikrobloga

niektórzy weterani wojenni w Ukrainie spotykają się z problemami bezdomności, szczególnie ci, którzy nie mają rodziny lub nie mają miejsca do powrotu po powrocie z frontu. Rząd Ukrainy podejmuje kroki w celu zapobiegania bezdomności wśród weteranów wojennych i pomaganiu im w reintegracji społecznej, ale dalsze wysiłki są potrzebne, aby rozwiązać ten problem.

wielu ukraińskich żołnierzy skończy jako bezdomy nikomu nie potrzebny bohater z problemami psychicznymi z alkoholizmem włącznie...
#ukraina #rosja
Pobierz EarpMIToR - >niektórzy weterani wojenni w Ukrainie spotykają się z problemami bezdomn...
źródło: DqbiBdaWsAA5r_D
  • 28
@EarpMIToR: Idziesz walczyć za kraj i po powrocie państwo przejmuje opiekę nad tobą - psycholog, emerytura i dodatki, żebyś nie skończył pod mostem.

Na wojnie zabijasz ludzi - hurtowo, często twarzą w twarz i ktoś taki ma wrócić do społeczeństwa jako normalny człowiek?
@EarpMIToR: weterani są cichym dramatem wojny. Ludzie z PTSD, popadający w uzależnienia. Po tym co widzieli, co robili, czego doświadczyli mogą się już nie nadawać do normalnego życia w społeczeństwie.

A wszystkiemu winni są ruscy, którzy rozpoczęli tę wojnę i w ramach reparacji powinni łożyć na opiekę i wsparcie dla ukraińskich weteranów.