Wpis z mikrobloga

Witam, mam klienta który chce mi zapłacić krypto. Spytał czy mam Binnance i tak się składa że mam ale nie mam bladego pojęcia jak to wszystko działa. Mógłby ktoś poprowadzić za rączkę?

Poprosił o mój adres USDT i napisał BEp20 Network (co kolwiek to znaczy). Nie wiem gdzie zacząć, mam pobrać to BinnancePay, czy szukać gdzieś w portfelu? #binnance #kryptowaluty
  • 16
  • Odpowiedz
@GrzegorzPorada: BEP 20 to standard tokenu na łańcuchu BNB, obsługuje to TrustWallet. Tylko potem jak chcesz to zamienić na pieniądze to i tak trzeba będzie założyć konto na giełdzie, ewentualnie swap na BTC i bitomat.
  • Odpowiedz
@Manah: Binance to giełda tak? Bo dawno temu kupowałem tam krypto i pamiętam że zamieniałem na różne tokeny. Później chyba przelewałem na Coinbase a z tamtąd na konto. Właśnie otrzymałem od klienta testowe $10 w BNB poprzez Binance.
  • Odpowiedz
Tak jak się rozliczam z PayPal,


@GrzegorzPorada: jak, skoro krypto nie są środkiem płatniczym? Przeciez to zwykła wymiana barterową która rozliczasz jako barter, natomiast potem sprzedaz faktycznie rozliczasz jako sprzedaz kryptowalut.
  • Odpowiedz
Nie wiem czy to tak samo działa w UK gdzie się rozliczam


@GrzegorzPorada: jakbym ja się roliczal w innym kraju, to zacząłbym pewnie od ustalenia, czy tam jest tak samo, czy inaczej :D bo zasada ignorantia iuris ma raczej zasięg ponadnarodowy.
  • Odpowiedz