Wpis z mikrobloga

Ale ból dupy o stawki u Mentzena. Tylko problem jest taki, że ten artykuł jest zmanipulowany, bo podkreśla przede wszystkim zarobki dla asystentów, stażystów i juniorów oraz stawki na pół etatu.

Nie oszukujmy się, ale "młodszy specjalista" w większości firm niepowiązanych z IT czy jakąś inżynierią, nie zarabia dużo na start. Płace rzędu 5700-7500 zł brutto dla "specjalisty ds księgowości" gdzie indziej niż korpo czy państwówka, to też niestety jest w okolicach stawki rynkowej.

O dziwo nie podali ile zarabia doradca podatkowy czy radca prawny, a takie widełki widziałem w ogłoszeniach i były one całkiem okej. Także gównoburza o płace dla asystentów i ludzi bez doświadczenia jest trochę śmieszna.

Poza tym zgodzę się z jednym - Sam nie chciałbym w życiu pracować u Mentzena, bo to jest podobny typ człowieka co stary Matczak. Mityczna propaganda sukcesu zawodowego siedzi mu w głowie mocno. Ale skoro w biznesie dał radę, to wolę oddać głos na niego i rozczarować się RAZ, niż głosować jak moi rodzice i dziadkowie i przeżywać to samo rozczarowanie X razy.Jestem młody i mam prawo do swoich błędów, nie muszę powielać błędów 50-60 latków.

Nie podoba się - nie aplikuj. Im mniej chętnych, tym szybciej propozycje wynagrodzenia będą rosnąć. Zawsze możesz założyć też własny biznes. Jeśli firma funkcjonuje kilka lat, to faktycznie strasznie dziwne, że nie płaci 10k na start jak międzynarodowa korporacja xD

#mentzen #konfederacja #pracbaza #ekonomia #pieniadze #zarobki #gospodarka #bekazlewactwa #takaprawda #biznes #praca #polityka
  • 2
  • Odpowiedz
głosować jak moi rodzice i dziadkowie i przeżywać to samo rozczarowanie X razy.Jestem młody i mam prawo do swoich błędów, nie muszę powielać błędów 50-60 latków.


@Kopyto96: Błędy dziadków i rodziców to trzeci najszybciej się rozwijający kraj świata przez ostatnie 30 lat, szybciej od Korei. Ciekawi mnie jak wyglądają Twoje dobre decyzje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kopyto96: "pewnie, może i moi starzy palili papierosy przez 40 lat i był to ich błąd, ja taki nie będę i po prostu walne sobie szczura i popiję rozpuszczalnikiem". Taka logika w wizji "lepszego świata" w przechodzeniu z POPiS na Konfederację.
  • Odpowiedz