Wpis z mikrobloga

Cześć, dobrzy ludzie ????.
Pozwólcie,że po raz wtóry spytam się Was o radę, jednocześnie chciałbym "zbiorowo" podziękować wszystkim, którym chciało się już wcześniej zawracać sobie głowę i udzielić mi pewnych wskazówek.
Nie chcę już dokładnie po raz kolejny opisywać swojego przypadku, jeśli komuś by się chciało i byłby zainteresowany, wkleję linki do moich poprzednich wpisów: 1. https://wykop.pl/wpis/64756483/czesc-postaram-sie-napisac-wszystko-dosc-zwiezle-i
2. https://wykop.pl/wpis/64844529/czesc-wszystkim-raz-jeszcze-wybaczcie-ze-robie-to-
3. https://wykop.pl/wpis/64972741/czesc-to-znowu-ja-i-znowu-na-ten-sam-temat-przepra

W skrócie, przez pewien czas przyjmowałem #finasteryd na #lysienie i niestety pojawiły się u mnie pewne problemy z #erekcja, które niestety raczej nie ustąpiły po odstawieniu a minęło już ponad 1.5 roku. I generlanie ja nie jestem w 100 proc pewien, że to jest na pewno kwestia leku, sceptycznie podchodzę do tego całego post finasteride syndrome itd, nie mniej zmiana względem tego co było wczesniej jest odczuwalna, dodatkowo wydaje mi się że mam większe problemy z koncentracją itd. Wyniki badań hormonalnych mam w normie, trochę podwyższoną prolaktyna, wysoki test. Ale też dość wysokie SHBG niestety (badania są tam w linkach)
Wczoraj byłem po raz pierwszy u #androlog, starałem się wybrać lekarza w oparciu o opinie, zrobić to jak najlepiej, ale różnie z tym bywa rzecz jasna. Natomiast doktor wydawał się ogarnięty, powiedział, że badania są w normie, kiedy spytałem się o prolkę,czy ew. nie próbować jej zbić, stwierdził że tego typu lekkie podwyższenie o niczym nie świadczy. Co do SHBG, stwierdził, że owszem jest dość wysokie,lecz teść też jest bardzo wysoki, i po wyliczeniu indeksu wolnych androgenów (FAI), też stwierdził że jest ok (jak sam na tym kalkulatorze sprawdzałem to wychodzi ok 65 proc chyba).
Powiedział mi, że może to być jednak wina fina, sam wspomniał o istnieniu post finasteride syndrome. Natomiast, rzecz jasna nie chcę mówić, że już na pewno ja go mam.
I ten cały długi wpis sprowadza się do pytania, przepisał mi tadalafil, zalecił przyjmować go przez pewien czas codziennie w dawce 5mg wieczorem przez pewien czas. Jeśli dobrze zrozumiałem,by pobudzić receptory androgenowe. Chciałbym poprosić Was o opinie,bo ja naprawdę mam nikłe doświadczenie z lekami,co o tym myślicie, czy to może mieć sens,czy jest bezpieczne ? Nigdy tego typu leków nie brałem, będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi i opinie. Przepraszam, że wyszło długie,mam nadzieję że wpis jest "czytalny" ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Pozdrawiam
#hormony #testosteron #prolaktyna #endokrynologia #endokrynolog #libido #pytanie #dutasteryd #tadalafil
  • 10
@ja_29101899: Jest bezpieczne, ale według mnie nie ma sensu. Substancja czynna działa przed stosunkiem i nie widzę powinowactwa z receptorami androgenowymi, brzmi jak bro science, ale w końcu to nie ja jestem lekarzem. Może jego zamysł był taki, żeby sprowokować u Ciebie jakiś efekt placebo co już według mnie może mieć realny wpływ.

Sprawdź poziom serum DHT, jak jest w glebie i jesteś przekonany, że to wina PFS, a nie Twojej
@AVOIDME:
Bardzo dziękuję za odpowiedź, nie wiem czemu moja polrz. odpowiedź sie nie zapisała.
Ja też podchodzę sceptycznie do post fin syndrome, natomiast też z drugiej strony nie widzę za bardzo innego punktu zaczepienia. Absolutnie nie twierdzę że go mam, ale prawie 2 lata robię różne badania i właściwie wszystko wychodzi w miarę ok.
Co do DHT, parokrotnie je sprawdzałem i zawsze wychodzi w górnych granicach, co śmieszne, w trakcie brania
@iustus_ultimus: @AVOIDME
Dziękuję Wam za wpisy. A spytam się jeszcze o taką rzecz (jako osoba która nie ma o tym pojęcia xd). Czy faktycznie branie tego wieczorem jest dobrym pomysłem? Bo tak na chłopski rozum (pewnie jest to moje prymitywne rozumowanie) No to raczej lekko mowiac pewnie powinno pobudzać ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ja dodatkowo biorę melatonina przed snem, ale lekarz wlasnie powiedział że najlepiej brać wieczorem
@ja_29101899: Ja bym brał rano, możesz się czuć po tym trochę pobudzony. Z czasem tolerancja wzrośnie i przestanie to mieć znaczenie.

Najlepiej badać ciśnienie, przy okazji monitorować jakaś opaska średni puls żeby tez mieć wgląd jak organizm reaguje.
@ja_29101899: Ładny testosteron, bardzo ciekawe wpisy, ja mam testosteron 3,1 ng/mL (minimum jest 2,8 według tego badania) czyli w dolnych granicach.
W sumie badanie robiłem 5 lat temu to wychodzi że miałem dokłądnie 24 lata, ciekawie się to porównuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
siemankooo - @ja_29101899: Ładny testosteron, bardzo ciekawe wpisy, ja mam testostero...

źródło: testosteron

Pobierz