Wpis z mikrobloga

Czuje przed samym sobą ciężki wstyd, że przez lata głosowałem na #konfederacja
Odczuwam go ze zdwojoną siłą kiedy czytam wypowiedzi jej zwolenników i przypominam sobie, że to kiedyś ja robiłem takie fikolki stając w obronie Korwina. Tłumacząc ludziom, że to nie tak, że to wyrwane z kontekstu albo, że z lewakami nie ma co gadać. Aż mnie w kręgosłupie strzyka.

No i dziś internet obiega makabryczna zbrodnia na której ruscy żołnierze obcinają głowę Ukraińcowi. Ktoś pod znaleziskiem pisze komentarz przypominający, że kiedyś konfederacja chciała wystąpienia Polski z NATO i sojuszu z #rosja. Gość zapytany o to skąd niby ma takie bzdurne informacje, wrzuca link gdzie lider konferencji mówi właśnie o tym. Co na to kuce?
TO BYLO 4 LATA TEMU!!!1
NO TO TYLKO JAKOS JEDEN ARTYKUŁ, COS SLABO CHCĄ TEGO WYSTĄPIENIA Z NATO.
PEWNIE JESTES Z PEŁO.
TY IDIOTO LEWAKU.
GDZIE JEST OFICJALNE STANOWISKO KONFY W TEJ SPRAWIE? NIE MA? NO TO ZNACZY, ZE KONFA NIE CHCE ODEJŚCIA Z NATO.
No i wiele wiele więcej żałosnych fikołków xDDDD

No cóż.... jak to mówią od wielu lat: z korwinizmu się wyrasta.

#bekazkonfederacji #4konserwy #neuropa #polityka
  • 80
@KolegaPatryk:

kiedyś konfederacja chciała wystąpienia Polski z NATO i sojuszu z #rosja.


Potrzebne źródło o tym sojuszu z Rosją i stanowisko odnośnie wyjścia z NATO.

Przecież z Rosją dobre relacje to chciała mieć także Platforma. Sikorski chciał ich nawet w NATO i pluł na sojusz z Amerykanami, że jest nic nie warty.

https://tvn24.pl/swiat/sikorski-rosja-powinna-byc-w-nato-ra124386-3579277

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-podsluchy-tasmy-wprost/fakty/news-sikorski-sojusz-polsko-amerykanski-jest-nic-niewarty-jest-sz,nId,1446615#crp_state=1

Mało tego. w 2022 Sikorski powiedzzał, że Rosja to nie wróg, a Putin to nie Stalin.
@KolegaPatryk: ci ludzie nie zauważają prorosyjskości brauna, nie przeszkadza im negowanie zbrodni w Buczy, nie przeszkadza im, że wszystkie konfederackie środowiska nczasy, wrealu24 i głowni politycy konfederacji intencjonalnie szczuli na Ukrainców starając przypisać im zabójstwo na nowym świecie, nie przeszkadza im, że z ich list startował Panasiuk, a Korwin wprost powiedział, że poparłby Rosję, nie przeszkadza im, że ich politycy urządzają sobie spotkania z Sebastianem Pitoniem od "góralskiego weta", który wprost
gardzenarodowcami - @KolegaPatryk: ci ludzie nie zauważają prorosyjskości brauna, nie...

źródło: DA5EBEA2-0DC3-49F1-87BC-7B421B7148AD

Pobierz
Przecież z Rosją dobre relacje to chciała mieć także Platforma. Sikorski chciał ich nawet w NATO


@Kopyto96: Dobre relacje z Rosja to była normalna rzecz w 2010 roku. Nie udawajmy, że Rosja z 2010 to jest ta sama Rosja z 2022 roku, bo nie są.

i pluł na sojusz z Amerykanami, że jest nic nie warty.

Sikorski pluł na sojusz, bo Polska zamiast prowadzić swoją polityke to sie słuchała Stanów jak
@KolegaPatryk: to że się wyrasta to inny przypadek niż teraz.

Z wyrastaniem to chodziło o te osoby co siedzą u mamy, a potem idą do kołchozu i widzą jakie jest życie. I wtedy im się zmienia, że jednak te utopijne pomysły są nierealne lub jednak jakiś socjal czy opieka państwa się przydaje np. Kodeks Pracy - hamuje to janusza z kołchozu.

Teraz jest co innego. To o czym kiedyś mówiła Konfederacja,
@KolegaPatryk kuce i tak stwierdza że jesteś opłaconym trollem bo to przecież niemożliwe, oni już posiedli wszelką wiedzę są elita i zrozumieli świat.

Ale już te fikołki że niby Konfederacja nie jest antyunijna, gdy dosłownie to ugrupowanie powstało jako sojusz różnych antyunijnych środowisk w wyborach do parlamentu UE, to już wyższy poziom schizofrenii.

Albo kolejny dowód na to, że z kucowania się wyrasta tak szybko, że już mało jest tam takich, co
@ibilon no właśnie w tym cały problem, że najbardziej się popiera jeszcze przed uzyskaniem praw wyborczych i wyrasta się najczęściej jakoś krótko po pełnoletności. Dodając do tego śmiesznie niską frekwencję wśród młodych to dużo się nie naglosowalo.

Tos błysnął geniuszem xD
Jeśliby ci wszyscy, którzy teraz z dumą deklarują, że "wyrośli z korwinizmu" i już nigdy więcej nie zagłosują na Konfederację, rzeczywiście na nich głosowali, to Konfederacja już dawno miałaby większość w Sejmie.


@ibilon: bardzo możliwe.
@KolegaPatryk: skądś to znam xD. ja najbardziej fanatycznym kucem byłem zanim miałem 18 lat, jakie ja głupoty w necie pisałem to głowa mała. moje pierwsze wybory zaliczyłem w wieku 20 lat i oczywiście na KNP głosowałem, dalej jako fanatyk, ale już coraz więcej rzeczy mi nie pasowało, no aż w końcu człowiek zaruchał, poszedł do pracy pierwszej i się wyleczyłem z tych głupot