Wpis z mikrobloga

Muszę się pochwalić że jeszcze 26.000zl spłaty kapitału i zamknę ten ******** #kredythipoteczny wzięty w 2019 na #mieszkaniedeweloperskie 75m2 Chciałbym powiedzieć że nigdy więcej kredytów ale coraz bardziej zerkam w temat jego sprzedaży po 5 latach od kupna i #budowadomu ehhhh człowiekowi zawsze malo #nieruchomosci #mieszkanie

Co byś wybral?

  • 75m2 w super skomunikowanym miejscu miasta 62.1% (886)
  • 75m2 domek ale 15-20km od miasta z koniecznością d 37.9% (541)

Oddanych głosów: 1427

  • 32
Ja miałem podobnie.
Kupiłem swego czasu mieszkanie ~70m2 z kredytem hipotecznym i wtedy już powiedziałem: pierwszy i ostatni raz biorę kredyt.
Po spłacie kredytu na mieszanie po 3 latach wytrzymałem jakieś dwa i stwierdziłem, nie no albo kupię dom przed 40tką, albo nigdy bo nie będę miał sił i czasu się zabrać za przeprowadzkę, wykończenie, ogarniecie ogrodu itd.
No i wziąłem kolejny kredyt xD Było to zaraz przed Covid xD Ale nie
@markhausen: Jeżeli kredyt Ci nie wadzi (w sensie jego wysokości względem innych wydatków do zarobków) to nic tylko zazdrościć. Ja mam tak że kredyt mi zawsze siedzi z tyłu głowy:/ "a co jak zachoruje i nie będę mógł pracować i nie będzie go jak spłacić" itp:/
jeśli jesteś singlem i nie planujesz tego zmieniać, to uważam ze dom pod miastem jest w twoim przypadku bez sensu. Ale oczywiście to moje zdanie. Nie znam cię ani twoich potrzeb.


@danielnieobajtek: Tak, dlatego celuję w kawalerkę ~40 mkw w dobrej lokalizacji, a o domku to myślę jako o opcji na starość, ale to się jeszcze zobaczy.
@Joxek: to zależy, powiem na swoim przykładzie: przeprowadziłem się z 60m2 z centrum miasta, super skomunikowanego na 240m2 za większym miastem (30km), z dużą działką i z marna komunikacja. Tylko, że moja decyzja była motywowana tym, że już znudziło mi się imprezowanie i generalnie nie potrzebuje "być w mieście", a chce spokoju i braku sąsiadów za ścianą.
Czy zrobiłbym to jeszcze raz? Tak
Czy tak daleko od miasta? Niekoniecznie

75m2 na
@Joxek no to z mojej perspektywy - mam niemal 50 na karku, dorobiłem się mieszkania dwupoziomowego niemal 100m, domu i połówki bliźniaka na osiedlu takich samych… jedno poszło dla córki, jedno wynajmowane, a ja wybrałem zamieszkanie w bliźniaku - mała działka do obrabiania, garaż na auto jest, jest gdzie grila rozpalić a stosunkowo blisko wszędzie bo w mieście… nad tym się zastanów
@Joxek ale po co masz je sprzedawać? Skoro zamknąłeś kredyt w 4 lata to znaczy, że dobrze zarabiasz. Lepiej wziąć kolejny na budowę domu, a mieszkanie wynająć. Nie czaje Twojej logiki.
@Joxek: 75 M2 to trochę mało na domek ;) Mieszkanie spoko, ale zauważ, że w domku musisz zmieścić też wiatrołap, kotlownię i jakąś małą spiżarkę (bo jeśli Ci zależy na budżecie to nie warto jest robić piwnicy).
150 m to przesada, ale już 100-110 będzie ok.
Celuj w technologię szkieletową - przy obecnych cenach materiałów budowlanych dom będzie ok 30% tańszy, poza tym postawią Ci go w niecały miesiąc i będziesz