Wpis z mikrobloga

Z problemem prokrastynacji, odwlekania, tonięcia w zakładkach, zapisanych filmach, rzeczach todo i tym że komuś zajmuje coś 4h a ja przez 2 miesiące nie umiem zrobić - to bardziej do grabarza, psychoterapeuty, psychologa czy psychiatry uderzać? Jak się z tego wyciągnąć bo utknąłem i ten problem behawioralny z moim zachowaniem mi życie przejął. To jest taka bezcelowość i np. zapisywanie destynacji na podróż bo może jak kiedyś będę kilka milionów rocznie zarabiał to będę miał kilka domów pomiędzy którymi będę podróżował. Albo mnóstwo zakładałem z wykopu, albo jakieś rzeczy co mogą się kiedyś przydać, albo tematycznie pogrupowane co do aut i że niby takie kiedyś będę miał. No to zaczęło się od tego, że kiedyś ktoś zacząl artykuły z neta zamiast czytać, to drukować i na papierze przynosić, jakby gromadzić te informacje, bo że niby mają szansę na zmianę życia. I to chyba pod to jest to u mnie podpięte. #pytanie #psychologia #psychiatria #rozwojosobisty #produktywnosc #zdrowie
  • 7
@MilionoweMultikonto: dobre pytanie, bo nawet to że mam to jedno, ale odnajduję siebie niewiele robiącego cokowiek ku tym nowym rzeczom których przecież pragnę, a nawet jeśli już to żółwim tempem i jakbym nie mógł

Zapisane mam tak, że:
teraz będzie kilkuletni kryzys. Dobrze by było żebyś postarał się może o drugie obywatelstwo i pracę zagraniczną. Kontynuuj to żeby zdobyć lepsze szlify w pracy no i z pracą wymyśliłem że najlepiej chyba
Nie mam pojęcia co mam w życiu robić i czy osiadać gdzieś czy nie.


@interpenetrate: świat w jakim żyjemy wyraźnie mówi że lepiej na tym wyjdziesz jeżeli nie będziesz osiadał, a w rodzinie na pewno masz kogoś kto osiadł, więc jeden osadnik wystarczy.

chce kupić taki komp z 4070ti i monitorem zakrzywionym i na modach ograć cyberpunka z nowym dodatkiem jako taka nagroda i relaks.

Z tego co piszesz wynika że
Z tego co piszesz wynika że zasługujesz na lepsze nagrody i relaks niż jakiś dzieciak.


@MilionoweMultikonto: to uderzyło ;) thx
no, psychoterapia i to chyba pod kątem dziecięcym i takiego co się chciało i jakie były wtedy pragnienia i co było poranione że dzisiaj się funkcjonuje jak się funkcjonuje to ja próbowałem już w 2014 u mnie poznać, zaczynając chodzić po psychoterapeutach. Przez ostatnią dekadę się załamałem bo to w zasadzie
i jak funkcjonujesz w tym, choasie


@interpenetrate: zwykle i tak google pozwala mi znaleźć wystarczająco dobre odpowiedzi na moje potrzeby, pytania, problemy, pomysły, więc po prostu staram się ograniczać ilość zdobywanej wiedzy "na zapas", a listę zakładek książek podcastów do obejrzenia wysłuchania i przeczytania, traktuję głównie jako wskazówkę w jakim kierunku chcę podążać, przypominajkę "kim jestem".

Niby product designer, tylko że to chyba zawód mniej płatny i z większą ilością wymagań.