Wpis z mikrobloga

Nerwica...

Mam różne bóle, dolegliwości jak zawroty głowy, bóle, uczucie ciśnienia w głowie, fascykulacje, uczucie że zaraz zemdleje, dziwne kłucia/bóle pieczenia w klatce piersiowej lub koło serca.

EKG robione wiele razy - ok
Holter - ok
Badania krwii - ok
rtg klatki piersiowej - wyszła mi lordoza szyjna i zastanawiam się czy bóle mogą być od tego czy nerwicy
EEG - nieprawidłowe - to raczej nic z tego nie wyszło bo...
MR Głowy myślę że wyszło mi ok, zastanawiam się tylko co oznacza pierwsze zdanie w opisie ale z tym pójdę do neurologa.

Byłem na sorze niedawno to lekarz mi powiedział tam że to co odczuwam to wszystko siedzi w mojej głowie a mi trudno uwierzyć że te różne bóle/objawy są z stanów lękowych.

Byłem też u psychiatry co przepisał mi lepszy lek, może jest nadzieja że będę czuł się lepiej bo codziennie...

"umieram" jak nie na udar, zawał to na raka oczywiście to chyba urojenia.

Te somaty i stany lękowe to coś okropnego...

Musiałem się wygadać.

#nerwica #nerwicalekowa #depresja #stanylekowe
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SoaoheviVenusss: Dobrze, że o tym piszesz, bo może to uświadomić innym, że ich stan nie jest wyodrębniony i ktoś przechodzi przez coś podobnego. Jeszcze lepiej, że stajesz się świadomy problemu i coś z tym robisz. Będzie lepiej!
  • Odpowiedz
@musztarda_1: mnie w nocy piekło/kłuło przez parę minut koło mostka bardziej z prawej i od razu lęk że zawał. Znowu myślę aby zrobić ekg, ale już robiłem pare razy i nie chce mi się znowu iść choć nwm. Jeszcze miałem w przełyku takie gorąco palenie. Skoro przeżyłem już ponad 12 godzin więc może to nic groźnego.
  • Odpowiedz
@SoaoheviVenusss: kolego, musisz sobie w głowie mówić, że te bóle, to są bóle somatyczne inaczej zwariujesz- wiem co mówię. Ja potrafię zobaczyć coś w tv o chorobie i nagle później, zaczynają się bóle somatyczne i oglądanie swojego ciała, czy aby na pewno wszystko jest okej. Potrafiłem chodzić z tą samą dolegliwością do dwóch rożnych lekarzy, bo jednemu nie ufałem i potrzebowałem rożnych opinii , oczywiście nic nie stwierdzili, a ile
  • Odpowiedz
@Jung22: miałem tydzień temu ekg, holter i badania krwii i wszystko ok ale i tak panikuję że mam zawał bo mam różne bóle/kłucia/pieczenia w klatce. Do tego dochodzą duszności, szybkie męczenie się i lęk.
  • Odpowiedz
@SoaoheviVenusss: Zrób tak, jak pozostali tutaj Tobie piszą. Musisz sam się przekonać, że wszystko jest w porządku. Sam miałem epizody dzwonienia na 112 oraz wizyty całonocnej na pogotowiu i sprawdzania echa serca. Od lekarzy słyszałem, że wszystko jest w idealnym stanie, nawet lepiej od przeciętnej, z którą się spotykali (ćwiczyłem dużo kardio w tamtym okresie).

Nie zalecam do końca takiego działania, ale w moim przypadku zadziałało olanie tematu na zasadzie
  • Odpowiedz
@Jung22: a co jeśli to jednak będzie choroba? Też chyba mam nerwicę, badam się od 4 miesięcy i odbijam od lekarzy. Ale za każdym razem jak jedna część umysłu mówi 'dobra to nerwica, olej temat' to druga mówi 'przecież to czujesz, nie wymyślasz sobie, olej temat to będzie tylko gorzej'

Mam normalnie stany podgorączkowe, nerwica może to powodować?
  • Odpowiedz