Wpis z mikrobloga

ej jak non stop chce mi się pić i dużo robię siusiu to mogę mieć cukrzycę? Stary miał 2 stopnia, a 2 siostrzeńców miało już w wieku 8-12 lat. Wczoraj w nocy wlalam w siebie litr płynu i dalej suchość w ustach. grzejniki wyłączone, no może zjadłam trochę słony posiłek, ale nie na tyle by ta sól była wyczuwalna w nim, a możecie mi wierzyć - czasem jem tak slone jedzenie że szok #cukrzyca
  • 16
@chwilowypaczelok: ja robiłam w przychodni na skierowanie od diabetologa (jeśli się nie mylę, to trzeba mieć skierowanie, albo wynik glukozy na czczo poniżej 100, bo chyba jak się ma wyżej to jakieś niebezpieczne może być, więc w sumie nie wiem, czy robienie tego w domu to dobry pomysł :D)
@chwilowypaczelok: wyszła mi lekka io, ale nie miałam jakichś charakterystycznych objawów, może poza tym, że nic mi się kompletnie nie chciało i w sumie dużo piłam, ale nawet nie widziałam w tym niczego podejrzanego
widziałam jakieś sety do badania samemu w domu


@larine: Jak znajdziesz, to zawołaj - czasem bym sobie sprawdził sam - mam II (lokalnie w Irlandii nie robią krzywej insulinowej a tylko HbA1c i cukier - po prostu "masz metforminę i ją jedz")