Wpis z mikrobloga

Jak szukacie pracy jako programiści to podpinacie swoje CV albo portfolio? Waszą dotyczasową pracę wysyłacie nie wiem, w postaci linków do programów które zrobiliście, albo kodu czy z sposobu jego działania? Ale chyba przecież nie możecie wysyłać od tak kodu który jest częścią programu jakiejś firmy, a znowu bez przesady żeby wysyłać filmik z działania xd. #pytanie #programowanie
  • 12
@interpenetrate: żadnego kodu nie wysyłasz. Jak masz jakieś własne portfolio to możesz ewentualnie wysłać link do repo githuba, gitlaba czy bitbucketa. Oczywiście repa muszą być publiczne. Najważniejsze to opisać co i kiedy robiłeś, jakie języki, moduły, technologie itd. Reszta i tak zostanie zweryfikowana w czasie rozmowy. Nigdy, przenigdy nie wysyłaj i nie udostępniaj kodu należącego do jakiejś firmy, nawet jeżeli to Ty go pisałeś.
@rinq0k: czemu tak jest? Chodzi mi o to jak programiści zareagowali na taki wymóg. Rozumiesz - co byś uznał jakby ktoś od Ciebie tego zażądał portfolio bo inaczej nie wyślesz CV?
Uznałbyś że #!$%@? zwariował i byś go wykpił?
Chodzi mi o to żeby uzyskać perspektywę programistów (zawodu gdzie jednak patologie są mniejsze) na ten aspekt.
W życiu nie wysłałbym kodu należącego do firmy, mimo, że to ja go pisałem. Jakby to wypłynęło to masz ogromne kary + pokazujesz, że w ciulu masz własność prywatną firmy co byłoby dla mnie czerwoną flagą z punktu widzenia programisty. Nikt normalny od Ciebie nie poprosi o kod, którego jesteś właścicielem.