Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy #psvr2 Czy zauważacie w dolnej części ekranu, na środku w obu soczewkach coś w rodzaju odblasku/odbicia? Najbardziej widoczne jest to w menu głównym (gdy odpalony jest tryb kinowy i zniżę głowę w dół). Na początku myślałem, że jest to tzw. zablokowany pixel. Jednak ten odblask zmienia kolor (biały, niebieski, czerwony), występuje w obu soczewkach, a ponoć vr2 ma dwa panele oled. #ps5
  • 12
@Fox7er Nie wiem czy to to samo, ale zauważyłem coś podobnego u siebie.

Delikatne odbicie, szczególnie jak gram w ciemne gry, widzę je w obu soczewkach ale różnie (zamykałem oczy). To jak miałem zwrócona głowę też miało znaczenie, jak się obracałem to zanikało, więc ostatecznie doszedłem do wniosku że minimalna ilość światła może się dostawać do środka i stąd ten efekt.

Przez większość czasu tego nie widzę lub ignoruje.
@Fox7er: @Kakaladze Wasze opisy zjawiska są zbyt mało precyzyjne, żeby ktoś mógł swoje spostrzeżenia przyrównać i potwierdzić. Nie ma pewności czy nie mylicie tego z naturalnymi wadami (przywarami) zastosowanych w PSVR2 soczewek typu god rays lub to "rozjechanie" się np. czcionek w "RGB" - zapomniałem fachowego nazewnictwa.
@Smartek To po prostu fizyczne odbicie, szczerze nie wiem czy to by się nawet dało pomylić z rzeczami o których mówisz. No i nie wiem jakbym miał opisać inaczej odblask światła na soczewce.

Początkowo nawet myślałem że w synth riders to tak specjalnie się odbijało.
@Smartek Nie noszę. Za to mam długie włosy one mogą powodować że guma nie do końca dociska i wpuszcza światło.

W każdym razie fakt że się poruszałem po pokoju i refleks się zmieniał utwierdził mnie w tym że to z zewnątrz. Ale szczerze to niezbyt mi przeszkadza nawet jak się pojawi.