Wpis z mikrobloga

@retardo: jeśli często używa się asystenta do sterowania automatyką domową to ciągłe bezsensowne gadanie "hey google" staje się udręką a nie ułatwieniem, poza tym nie wszyscy domownicy biegle władają angielską wymową :p
@Bratix: No to na te całe dwa słowa masz powyższa apkę :D Większość zegarków ma też jakąś podstawową obsługę gestów wbudowaną. Co do drugiego to nie rozumiem związku. Mam na myśli, że zegarek tak samo reaguje na komendę jak telefon/głośnik.
@retardo: chodzi o to że ruch ręką dla wielu osób byłby szybszy i wygodniejszy niż ciągłe wyraźnie i głośne powtarzanie "hey google" no i nie można wypowiedzieć tej komendy w jednym ciągu razem z poleceniem tylko po "hey google" trzeba zrobić pauzę i czekać na aktywację asystenta, dla mnie to absurd.

Znasz jakiś tani smartwatch w który ma wbudowaną obsługę gestów i można w nim ustawić aktywację asystenta za pomocą tego
@Bratix: Raz miałem Amazfita, wystarczy xD Także w tej kwestii nie pomogę ale każdy z WearOS obsłuży wyżej wymienioną aplikację. Ja nie muszę robić pauzy, fakt że UI zaskoczy później ale normalnie zegarek złapie całe zdanie, działa to tak samo jak na głośnikach/telefonie. Mam Samsunga.
@retardo: ok... Dopiero dokopałem się do informacji że rynek nie dotarł jeszcze do punktu w którym w asystencie obsługiwany jest język polski XD Więc pytanie zadałem o kilka lat za wcześnie. Z tego co widzę to jedynym rozwiązaniem na ten moment jest użycie Galaxy Watch 4/5 i odpowiednie skonfigurowanie. Czy jednak się mylę i można na smartwatchach używać asystenta po polsku?
@Bratix: kupiłem przedwczoraj Fossil Gen 6 i bateria trzymała 15h max, zwróciłem i zamówiłem GW5, bo tutaj z AOD ma trzymać do 2ch dni a na pewno od 22-22 a tyle mi wystarczy.
Poza tym tutaj wszystko działa, skonfigurowało się bez problemu, sychro działa, wszystkie apki chodzą, Home Assistant przechwytuje wszystkei sensory, działa sterowanie lampami itd.