Wpis z mikrobloga

Ok. miesiąc temu zgłaszałem reklamację karty graficznej, kupiona przez (#morele, ale sprzedawcą jest #komputronik).

Pewnego dnia po prostu obraz zgasł, wiatraki zaczęły nap...lać na 100% i nie dało się nic zrobić. Zdarzyło się tak chyba jeszcze 2 razy, po czym komputer przestał się całkowicie uruchamiać. Po wyjęciu karty graficznej i podłączeniu monitora do płyty głównej, było wszystko ok.

Serwis naprawił dla mnie kartę, ale niestety, nie na długo. Od paru dni czasem podczas gry słychać trzask, a w tym samym momencie na ułamek sekundy widać poziomy pasek po środku ekranu. Dzisiaj natomiast zdarzyła się ta sama sytuacja co wtedy, obraz zgasł, wiatraki zaczęły wyć i pomógł dopiero reset przyciskiem na kompie.

I teraz się zastanawiam, czy reklamować kartę od razu i żądać zwrotu gotówki - za kwotę 3080 Ti w maju 2022 r. mógłbym teraz kupić 4080 ( ͡° ͜ʖ ͡°) z drugiej strony wiem, że może być ciężka przeprawa ze zwrotem takiej dużej gotówki, a serwis pewnie odpali FurMarka na pół godziny, po czym jak nie wywali, to stwierdzą, że wszystko jest git i reklamacja bezzasadna. Z trzeciej strony, nie uśmiecha mi się po prostu czekać, aż wysiądzie całkowicie tak jak wcześniej, a przy okazji usmaży mi resztę kompa.

Co byście mi radzili zrobić? #komputery #kiciochpyta #pcmasterrace
  • 8
@staggermeister_: takie problemy przez zasilacz są rzadkością i masz ewidentnie problem z kartą i widać, że objawia się przy obciążeniu.
Obstawiam problem z tym samym co miał ostatnio inny wykopek - uszkodzona sekcja zasilania GPU i padła pewnie jakaś faza i przez to przy obciążeniu reszta jest przeciążona i komp się restartuje.
Jak wiatraki od raz po włączeniu kompa działają na 100% i nigdy nie zwalniają, to uwalone GPU.

Ale to
Obstawiam problem z tym samym co miał ostatnio inny wykopek - uszkodzona sekcja zasilania GPU i padła pewnie jakaś faza i przez to przy obciążeniu reszta jest przeciążona i komp się restartuje.

Jak wiatraki od raz po włączeniu kompa działają na 100% i nigdy nie zwalniają, to uwalone GPU.


@JoeBlade: Tutaj mała poprawka - u mnie jest tak, że to ja muszę restartować kompa włącznikiem, bo nic się nie da zrobić.
@DFWAFDS: właśnie przeglądam forum Nvidii i ludzie opisują podobne problemy z RTXami, niektóre wątki były zakładane nawet 9 lat temu, niestety większość bez odpowiedzi jaki był finał sprawy. Liczę, że skoro uznali mi reklamację poprzednim razem, to tym razem też uznają, skoro problem jest identyczny jak wtedy.

Anyway, jak się okaże, że zwrócą mi hajs i będę mógł kupić 4080, to zasilacz i tak będę musiał wymienić, bo mam tylko 750