Wpis z mikrobloga

https://mobile.twitter.com/nexta_tv/status/1643903653491748864/mediaViewer?currentTweet=1643903653491748864¤tTweetUser=nexta_tv

Tak się właśnie kończy odmowa bycia wysłanym na śmierć w Putinowskiej Rosji.
Podobnie skończy się odmowa odbycia ćwiczeń wojskowych czy służby wojskowej/zastępczej jak jakaś partia zadeklaruje pobór po wyborach.

Przypomnę tylko że każda partia się podpisała pod ustawą o obronie ojczyzny która nakazuje cywilom od 18-55 r. życia, odbyć szkolenia wojskowe, które są zakończone przysięgą za której odmowę można trafić właśnie do więzienia.

Krótko mówiąc, ludzie mają przesrane. No ale zawsze można krzyczeć o piekle kobiet i zakazie aborcji, prawda? To, że za odmowę służby wojskowej czy cywilnej może grozić nawet 5 lat więzienia, to mało kogo obchodzi...
Ostatnio był podobny artykuł o siłowym doprowadzeniu pewnego Ukraińca do wojska. U nas będzie pewnie tak samo.
To bardzo niepokojące.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #pieklomezczyzn #wiezienie #mobilizacja #afera #strajk #protest #bekazpolakow #wojsko #wyborniepobor #pobor #policja #niebieskiepaski #teczowepaski #bekazpolityki #wybory #polska #rosja
  • 37
@Xing77: Ludzie mają przesrane nie dlatego, że politycy podpisują się pod obowiązkiem bronienia kraju, tylko dlatego, że sąsiadujemy z takim agresywnym gównem, jakim jest rosja.
@dominowiak: Nie każdy kraj sąsiaduje z Rosją, a w innych państwach Europy również masz pobór i te same konsekwencje.
Jeżeli nawet UE stanie się jednym państwem, to przy ich polityce wcale nie byłoby lepiej bo mieliby wtedy jeszcze większą moc oddziaływania na losy obywateli niż rządy krajowe. Wystarczy choćby sobie przypomnieć sytuację z Covidem i paszportami.
@Xing77: Jakoś ci co byli na te kilka dni to sobie chwalą. A tutaj za bardzo to wyolbrzymiacie. Przecież to nie jest nawet zasadnicza służba wojskowa na rok, tylko kolonie na 2 tygodnie za które jeszcze płacą.
Na dzień dzisiejszy 2 tygodnie ale co za problem zwiększyć na 2 miesiące a potem na 2 lata? Wszystko jest teraz wolą ustawodawcy.


@Vinizius: No wiadomo, że przez rok ten młody człowiek więcej się nauczy i zmężnieje, bo z tego co widzę to dzieci są coraz to bardziej zniewieściałe i bez smartfona życie traci sens, ale na razie jest na 2 tygodnie i z tego co widać nic się nie zmieni
A czego w wojsku się nauczysz? Obierać ziemniaki? Czy sprzątać WC, to w domu na własną rękę się nauczysz.


@Vinizius: Ja osobiście się wiele nauczyłem. Jakbym pojechał teraz na wojnę to czułbym się jak pączek w maśle,
Jimmybravo: Na tym polega wolność że możesz być kim chcesz.
Zresztą, co tu wojsko ma do rzeczy?
Ta ustawa tyczy się głównie osób do 55 roku życia, czyli często też małżonków, przedsiębiorców którym państwo w dowolnej chwili może wywrócić życie i biznesy do góry nogami.
Ponadto tu nie chodzi o żołnierzy w rezerwie, a o cywili co nigdy nie mieli z wojskiem nic wspólnego. W takich sytuacjach państwo często wysyła zawiadomienia ot
Dron z podczerwienią każdego znajdzie tym bardziej że latają wokół całego frontu.


@Vinizius: Najpierw wchodzi rozpoznanie, aby sprawdzić czy nie ma dronów i czy teren jest czysty. Później snajper szuka dogodnej dla siebie pozycji i eliminuje wrogów. Następnie wchodzi piechota z ciężkim sprzętem. Jeżeli teren jest zaminowany to równo z rozpoznaniem wchodza saperzy.